Notowania

energetyka
30.05.2019 16:33

innogy Stoen Operator podpisał list intencyjny z władzami Warszawy

innogy Stoen Operator podpisał z miastem stołecznym Warszawą list intencyjny, w którym zadeklarowano wolę pogłębionej współpracy w zakresie regularnej wymiany informacji o planowanych i prowadzonych działaniach. Lepsza komunikacja ma usprawnić realizację inwestycji energetycznych w Warszawie, podało innogy.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Podpisanie listu intencyjnego z Urzędem m.st. Warszawy to bardzo ważny krok nie tylko dla naszej spółki, ale też dla wszystkich mieszkańców stolicy i okolic. Dzięki usprawnieniu naszej współpracy i przyspieszeniu miejskich inwestycji, będziemy mogli nie tylko efektywnie działać, ale również - w długofalowej perspektywie - wspólnie zwiększać wśród warszawiaków świadomość dotyczącą korzyści płynących z wykorzystania energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych, rozwoju sektora elektromobilności oraz rozwiązań z obszaru smart city" - powiedział prezes innogy Stoen Operator Robert Stelmaszczyk, cytowany w komunikacie.

"Wierzę, że podpisany dziś list intencyjny przełoży się wprost na jeszcze sprawniejszą współpracę z naszym partnerem energetycznym. Przede wszystkim w obszarze kolizji z siecią elektroenergetyczną podczas prowadzonych przez miasto inwestycji. Dobra współpraca w tym zakresie z pewnością przełoży się w najbliższej przyszłości na korzyści dla warszawiaków. Przede wszystkim krótsze terminy realizacji przedsięwzięć infrastrukturalnych i szybsze oddawanie ich do użytku" - dodał Robert Soszyński, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Zasady współpracy oraz informacje dotyczące przedsięwzięć podejmowanych na podstawie listu intencyjnego zostaną uregulowane w formie odrębnego porozumienia, które zawarte zostanie do 31 sierpnia 2019 r., podano także.

"Na jego podstawie powołana zostanie grupa robocza, w skład której wejdą przedstawiciele miasta stołecznego Warszawy oraz innogy Stoen Operator. Zadaniem grupy roboczej będzie wypracowanie szczegółowych zasad współpracy pomiędzy stronami oraz podległymi im jednostkami miejskimi i wydziałami" - czytamy dalej.

W dalszej perspektywie realizowane mają być także przyjazne środowisku działania popularyzujące rozwiązania z zakresu wykorzystywania energii z OZE oraz ekologiczne, alternatywne środki poruszania się po mieście, jak w pełni elektryczny 'car sharing innogy go!' oferowany przez innogy.

Największymi firmami należącymi do Innogy w Polsce są Innogy Polska odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię ok. 1 mln klientów oraz firma Innogy Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz