Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Inpro nie otrzymało pozwolenia na użytkowanie osiedla Azymut w Gdyni

2
Podziel się:

Inpro nie otrzymało pozwolenia na użytkowanie osiedla siedmiu budynków wielorodzinnych wraz z infrastrukturą Azymut w Gdyni, podała spółka. Wniosek został złożony 10 października 2019 r., a 12 listopada na wezwanie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego spółka uzupełniła wskazaną dokumentację.

Inpro nie otrzymało pozwolenia na użytkowanie osiedla Azymut w Gdyni

W decyzji odmownej organ wskazał, iż w jego ocenie prawnej inwestor nie dołączył odpowiednich poświadczeń i dokumentów powykonawczych (wskazanych w tej decyzji), co stanowiło podstawę odmówienia udzielenia decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, podano.

"Spółka Inpro SA informuje, iż prowadzi wzmożone prace nad analizą prawną tej sprawy, która będzie podstawą do podjęcia decyzji o kolejnych krokach, tzn. czy zostanie złożone odwołanie od negatywnej decyzji, czy też zostanie złożony ponowny wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie. Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Gdyni, Inpro SA ma 14 dni na złożenie odwołania" - czytamy w komunikacie.

Dziś przeprowadzona została wstępna analiza finansowa zdarzenia polegającego na nieuzyskaniu pozwolenia na użytkowanie (a co za tym idzie, braku możliwości wydania lokali nabywcom, co jest podstawą zaksięgowania przychodów z przedsięwzięcia w 2019 r.), która wskazuje, iż negatywna decyzja wpłynie na poziom przychodów i zysku netto, jednak z aktualnej analizy spółki wynika, iż poziom przychodów i zysku netto Inpro nie powinien być niższy więcej niż o 10% w porównaniu z wynikami za 2018 r. Jednocześnie biorąc pod uwagę wyniki pozostałych spółek z grupy w bieżącym roku, także wynik całej grupy kapitałowej nie powinien być w 2019 roku znacząco różny od wyniku za 2018 r., podkreślono.

"Dokładamy wszelkich starań, aby zabezpieczyć interesy wszystkich osób, które zakupiły lokale mieszkalne na osiedlu Azymut. Naszym celem jest jak najszybsze pozyskanie pozwolenia na użytkowanie osiedla i wydanie lokali nabywcom" - podsumowano.

Firma Inpro działa jako deweloper na rynku trójmiejskim. Jest notowana na GPW od 2011 r. W 2018 r. Inpro sprzedało 801 lokali, a skonsolidowane przychody wyniosły 259 mln zł.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
inwestor
4 lata temu
Jak w większości odbiorów najważniejsze są papierki nie stan faktyczny który jest udokumentowany w dziennikach budowy. Często bywa tak że sprawny odbiór uzależniony jest od hojności inwestora w stosunku do decydenta
Wojtek
4 lata temu
Jako nabywca mieszkania na osiedlu Azymut w Gdyni przestrzegam przed korzystaniem z usług Inpro S.A. Deweloper nie radzi sobie z realizacją inwestycji i komunikacją z nabywcami lokali: 1. żaden z terminów opisanych w Prospekcie Informacyjnym nie został dotrzymany: ⁃ termin wydania lokalu był kilkukrotnie przekładany ⁃ termin przeniesienia własności również nie został dotrzymany ⁃ przyczyny opóźnienia na budowie zostały uargumentowane "kaskadową rzeźbą terenu" czego firma działająca na rynku od ponad 30 lat nie potrafiła przewidzieć 2. deweloper nie potrafi uzyskać pozwolenia na użytkowanie: ⁃ nie był w stanie dostarczyć dokumentacji do PINB, brakowało podstawowych dokumentów i podpisów więc Urząd wydał decyzję odmowną (więcej informacji do uzyskania w Urzędzie) ⁃ trwa kolejna próba uzyskania pozwolenia na użytkowanie a PINB zgłasza nieprawidłowości w wykonaniu osiedla i odstępstwa od projektu budowlanego 3. komunikacja z nabywcami lokali jest na zatrważająco niskim poziomie: ⁃ klienci są zbywani ogólnikowymi oświadczeniami zarządu ⁃ deweloper unika otwartej i szczerej komunikacji zasłaniając się wewnętrznymi procedurami i RODO Od momentu podpisania aktu notarialnego jest tylko gorzej, straciłem nadzieję na to, że kiedykolwiek wprowadzę się do wymarzonego mieszkania. Zdecydowanie odrazam #inpro #azymut, szkoda nerwów.