Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
11.05.2020 17:36

Intersport: Po re-otwarciu sklepów w centrach hand. obroty były niższe o 46% r/r

W pierwszym tygodniu po ponownym otwarciu sklepów w galeriach handlowych tj. w okresie od 4 do 9 maja br. Intersport odnotował spadek obrotów o 46% oraz o 45% mniejszy traffic rok do roku w sklepach porównywalnych, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dynamika sprzedaży za pośrednictwem kanału e-commerce wyniosła w tym okresie 107%, dzięki czemu łączne obroty spółki odnotowane w pierwszym tygodniu wznowienia działalności spadły o 31% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku" - czytamy w komunikacie.

Spółka oceniła, iż powyższe wyniki wskazują, że pomimo szybkiej próby odbudowania sprzedaży w salonach, działalność Intersport prowadzona w centrach handlowych nie powróciła do pełnej normalności.

"Nadal widoczny jest trend przekierowania tradycyjnej sprzedaży w sklepach, na sprzedaż e-commerce prowadzoną za pośrednictwem Internetu" - podsumowano.

Podstawowa działalność Intersport Polska polega na sprzedaży detalicznej markowego sprzętu sportowego w specjalistycznych sklepach o dużej powierzchni zlokalizowanych w wybranych centrach handlowych dużych miast w całej Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-05-2020

GregNie można sobie nic przymierzyć, to po co mam tam chodzić?

Rozwiń komentarze (1)