Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
vabun
12.09.2017 09:11

Vabun Radosława Majdana chce wejść na NewConnect. Oferta jeszcze jesienią?

Radosław Majdan chce wprowadzić spółkę na małą giełdę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jankowski/REPORTER)
Spółka, której współzałożycielem jest Radosław Majdan, działa od 2014 r.

Producent kosmetyków Vabun, którego współzałożycielem jest piłkarz Radosław Majdan, jeszcze jesienią ma pojawić się na prowadzonym przez warszawską giełdę rynku NewConnect. Na razie jego głównym klientem są drogerie Hebe.

Na "małej giełdzie" NewConnet jest obecnie notowanych 406 spółek. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na stronie internetowej GPW około 20 kolejnych czeka na decyzję o dopuszczeniu ich akcji do obrotu. Wśród nich nie ma jednak Vabun.

Spółka Radosława Majdana w krótkim komunikacie przesłanym do mediów poinformowała na razie tylko o tym, że jesienią złoży dokumenty na GPW. Nie podała żadnych informacji na temat planowanych wpływów z emisji akcji.

Zobacz także: Czy polska gospodarka jest silna?

O jej celach informuje równie enigmatycznie: "Środki z emisji akcji, która będzie bezpośrednio poprzedzała wprowadzenie akcji na rynek NewConnect, przeznaczone zostaną na rozszerzenie asortymentu o tzw. półkę średnią, a także umożliwią szersze uczestnictwo w targach krajowych i zagranicznych" - czytamy w komunikacie Vabun.

Obecnie działająca od 2014 r. spółka ma swojej ofercie wody perfumowane dla mężczyzn i kobiet oraz żele pod prysznic dla mężczyzn. Współpracuje z sieciami handlowymi, m.in. Drogerie Polskie, GoSport, czy Jeronimo Martins (Hebe).

Głównym udziałowcem w Vabun jest obecnie podmiot MBF Group, który zajmuje się działalnością inwestycyjną i wspieraniem spółek na wczesnym etapie rozwoju. MBF na stronie internetowej podaje z kolei, że "zamknięcie emisji i rejestracja podwyższenia planowana jest na październik". Wtedy ma też być gotowy dokument informacyjny, który trafi do potencjalnych inwestorów.

Tagi: vabun, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-09-2017

Estetka młoda co nie stać na COTYVabun ? a to ciekawe nie widziałem wyrobów w Biedronce -ale życzę sukcesów w produkcji antysmrodów

12-09-2017

ŚMIESZEK z gupotPrezes prezesów w Biedronce nie kupuje ,i dlatego jedzie od niego MOHEREM

12-09-2017

jjA już myślałem że makrela w biedrze to jego sprawka. tak na serio, majdan = biedronka, nic lepszego sie nie spodziewałem, jutro małgocha będzie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (153)