Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gekoplast zadebiutuje na giełdzie. Najpierw NewConnect

0
Podziel się:

W ofercie publicznej spółka pozyskała ponad 5 milionów złotych.

Gekoplast zadebiutuje na giełdzie. Najpierw NewConnect
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFevvciJ

W zakończonej ofercie publicznej Gekoplastu inwestorzy nabyli ponad 614 tys. akcji Gekoplastu o łącznej wartości ponad 5,4 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Jak podała firma, 57,34 proc. sprzedanych akcji kupili inwestorzy profesjonalni, a 42,66 proc. trafiło do inwestorów indywidualnych.

W ofercie inwestorzy mogli nabyć 850 tys. akcji serii D, czyli 15 proc. wszystkich walorów spółki, należącej do funduszu Capital Partners I FIZ. Gekoplast przeprowadził IPO w uproszczonej procedurze na podstawie memorandum informacyjnego.

bFevvciL

Debiut na rynku NewConnect planowany jest w połowie stycznia 2015 roku. Według wcześniejszych zapowiedzi przedstawicieli Gekoplastu, spółka w ciągu roku-półtora rozważy także przejście na rynek główny.

Gekoplast prognozuje na 2014 rok zysk netto na poziomie 4,1 mln zł, zysk operacyjny w wysokości 5,6 mln zł, EBITDA 7,6 mln zł i przychody 76,5 mln zł.

Plan na 2015 rok zakłada zysk netto na poziomie 6,3 mln zł, EBIT 8,3 mln zł, EBITDA 11 mln zł i sprzedaż w wysokości 90,5 mln zł.

Gekoplast działa w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jest piątym w Europie producentem płyty komórkowej z propylenu, zastępującej tekturę, stosowanej m.in. do produkcji opakowań. Planuje też zwiększyć produkcję płyty litej i poszerzyć portfolio o produkty tworzone na jej bazie.

bFevvciR

Gekoplast zaopatruje producentów i przetwórców z wielu branż, w tym opakowaniowej, AGD, motoryzacyjnej, budowlanej i farmaceutycznej. Połowa jej sprzedaży trafia na rynek krajowy, połowa za granicę.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bFevvcjm
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)