Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aat
18.09.2015 13:30

Spółka AAT idzie na giełdę. Chce płacić dywidendę od 2017 roku

Spółka chce zadebiutować na warszawskiej giełdzie około 5 października.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AAT)

Jeszcze do najbliższego poniedziałku (godzina 17) inwestorzy mogą zapisywać się na akcje spółki AAT Holding, największego producenta systemów zabezpieczeń w Polsce.

Spółka chce zadebiutować na warszawskiej giełdzie około 5 października. Zgodnie z harmonogramem oferty najpóźniej we wtorek ma zostać opublikowana cena emisyjna akcji. Na razie zapisy są przyjmowane po cenie maksymalnej w wysokości 30 złotych za akcję.

Łącznie dotychczasowi akcjonariusze oferują inwestorom, zarówno instytucjonalnym jak i indywidualnym, prawie 4 miliony akcji. Zostaną one przydzielone 25 września.

Grupa AAT Holding jest największym w Polsce producentem i dostawcą elektronicznych systemów zabezpieczeń, a więc np. systemów sygnalizacji pożarowej. Dwie trzecie jej przychodów pochodzi ze sprzedaży własnych produktów i rozwiązań. 87 procent przychodów jest realizowanych na rynku polskim.

- Chcemy umacniać swoją pozycję w Polsce, a jednocześnie myślimy o rozwoju za granicą. Mamy już własne spółki w Rumunii, Holandii oraz na Węgrzech. Model naszej działalności można z powodzeniem kopiować w innych krajach: albo przez budowanie własnych spółek od podstaw albo przez przejęcia firm dystrybucyjnych - mówi w money.pl Mariusz Raczyński, prezes AAT.

Przychody Grupy AAT Holding w pierwszym półroczu wyniosły 78 milionów złotych (wzrost o 5,2 procent r/r). Skorygowany zysk netto sięgnął z kolei 5,1 miliona złotych (wzrost o 20,7 procent r/r). Prezes spółki deklaruje, że długoterminowym celem zarządu będzie rekomendowanie akcjonariuszom wypłaty dywidendy na poziomie co najmniej 50 procent skonsolidowanego zysku netto począwszy od wypłaty dywidendy w 2017 roku z zysków za 2016 rok, z zastrzeżeniem ograniczeń wynikających z umów kredytowych.

Tagi: aat, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2019

buhahaJest 14.11.2019 rok - cena za 1 akcje tej spółki aktualnie to 2,2 zł - Czyli jeżeli sprzedali 4 mln akcji po 30 złotych to zebrali 120 mln złotych - … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)