Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
08.06.2020 14:28

IRG SGH: Wskaźnik koniunktury w handlu spadł do -28,8 pkt w II kw. 2020

Ogólny wskaźnik koniunktury w handlu przyjął wartość ujemną -28,8 pkt w II kw. br. i był niższy od średniej dla pierwszego kwartału z ostatnich dziesięciu lat (wynosi ona -1,2 pkt) oraz niższy od poziomu odnotowanego przed rokiem (1,3 pkt w II kwartale 2019 r.), poinformował Instytut Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej (IRG SGH). Wskaźnik osiągnął najniższy poziom w prowadzonych badaniach koniunktury w handlu od 1993 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przedsiębiorcy ocenili jednak swoją ogólną kondycję jako słabą - saldo odpowiedzi na to pytanie wyniosło -12,7 pkt. Na aktualne saldo złożył się następujący rozkład odpowiedzi: 9,5% badanych przedsiębiorstw uznało ogólną kondycję swojego przedsiębiorstwa za dobrą, 68,4% ankietowanych za średnią, natomiast 22,2% za słabą. Przewidywania dotyczące rozwoju ogólnej sytuacji w najbliższych 6 miesiącach są pesymistyczne" - czytamy w komunikacie.

Podobnie jak w poprzednich kwartałach, możliwości poprawy sytuacji przedsiębiorstw handlowych ograniczały następujące czynniki: koszty zatrudnienia pracowników konkurencja oraz niedostateczny popyt, dodano.

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz