Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

J.W. Construction ma przedwst. umowy na sprzedaż 2 nieruchomości za 27,8 mln zł

1
Podziel się

J.W. Construction Holding zawarł z 7R Projekt 36 umowę przedwstępną sprzedaży oraz przedwstępną do warunkowej umowy sprzedaży dwóch nieruchomości w Szczecinie o łącznej wartości 27,84 mln zł netto, podała spółka.

J.W. Construction ma przedwst. umowy na sprzedaż 2 nieruchomości za 27,8 mln zł
bEpYTWKZ

Nieruchomości położone w Szczecinie w rejonie ulicy Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego pozostają w użytkowaniu wieczystym spółki, zaznaczono.

Umowy obejmują sprzedaż działki o łącznej powierzchni 3,7983 ha (nieruchomość 1) za 7 976 420 zł netto oraz działki o łącznej powierzchni 9,4586 ha (nieruchomość 2) za 19 863 060 zł netto, poinformowano.

"Łączna cena sprzedaży nieruchomości 1 i nieruchomości 2 wynosi 27 839 480 zł netto i zostanie powiększona o podatek VAT w stawce obowiązującej" - czytamy w komunikacie.

bEpYTWLb

Warunkiem zawarcia umów ostatecznych sprzedaży obu nieruchomości jest przeprowadzenie przez kupującego w terminie do 31 sierpnia 2020 r. badania stanu prawnego i technicznego, którego wynik będzie satysfakcjonujący dla kupującego w zakresie możliwości realizacji inwestycji polegającej na budowie parku magazynowo-logistycznego wraz z infrastrukturą techniczną oraz nie skorzystanie przez miasto Szczecin z przysługującego prawa pierwokupu w stosunku do nieruchomości 1, zaznaczono.

Termin zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży został ustalony do 30 października 2020 r.

W umowie ostatecznej sprzedaży spółka, w ramach ceny sprzedaży, przeniesie na kupującego wszelkie prawa z tytułu uzyskanych decyzji administracyjnych wydanych w ramach procedury uzyskania pozwolenia na budowę oraz dokumentacji związanej z przygotowaną inwestycją magazynowo-logistyczną na terenie obu nieruchomości, podsumowano.

J.W. Construction Holding to jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych i generalny wykonawca większości własnych inwestycji. Aktywny także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych oraz inwestor realizujący projekty biurowe i handlowe. JWCH jest notowany na GPW od 2007 r.

bEpYTWLC
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Hwdpc
rok temu
Oj musi byc kiepsko na rynku nieruchomosci skoro JWCHD podaje ifirmacje o przed-wstepnej umowie:) potem bedzie wstepna a na koniec dopiero umowa. Przeplywow pienieznych nie bedzie dluuuuuugo, a JWCHD juz o nich mowi :) . Czuc u nich duzy glod piniondza....