Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Jeremy Launders zastąpi Roberta Neymanna na stanowisko prezesa Biotonu

1
Podziel się

Robert Neymann złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Biotonu ze skutkiem natychmiastowym, podała spółka. Powodem rezygnacji są przyczyny osobiste. Jednocześnie rada nadzorcza spółki powołała na stanowisko prezesa zarządu Jeremy'ego Laundersa.

Jeremy Launders zastąpi Roberta Neymanna na stanowisko prezesa Biotonu
(Flickr)
bEhfuTtx

"Pan Launders jest liderem z bogatym doświadczeniem w prywatnych i międzynarodowych firmach w branży biotechnologicznej, farmaceutycznej i wyrobów medycznych. Przez ostatnie 25 lat pracował na stanowiskach kierowniczych w takich firmach jak Baxter, Pfizer, Diasorin, a ostatnio jako wiceprezes ds. operacji i łańcucha dostaw w Bimeda" - czytamy w komunikacie.

Na tych stanowiskach Launders kierował firmami w zakresie badań i rozwoju, operacji, jakości i spraw regulacyjnych, a także tworzył łańcuchy dostaw, aby zapewnić najwyższy poziom obsługi klienta. Był odpowiedzialny za dyscypliny techniczne, w tym bioprzetwarzanie, produkcję szczepionek, diagnostykę molekularną oraz sterylne produkty farmaceutyczne do wstrzykiwań, dodano.

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 2005 r. notowana jest na warszawskiej giełdzie.

bEhfuTua
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
i donosach
8 miesięcy temu
aborygeni znają się tylko na bimbrownictwie?