Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jeronimo Martins Polska 'w pełni współpracuje' z UOKiK, by wyjaśnić wątpliwości

0
Podziel się:

Jeronimo Martins Polska "w pełni współpracuje" z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), by jak najszybciej wyjaśnić wątpliwości Urzędu, podała spółka w komentarzu dotyczącym decyzji UOKiK przesłanym ISBnews.

Jeronimo Martins Polska 'w pełni współpracuje' z UOKiK, by wyjaśnić wątpliwości

"W pełni współpracujemy z UOKiK, by jak najszybciej wyjaśnić wątpliwości Urzędu. Szczegółów toczącego się postępowania nie komentujemy. Jednocześnie zapewniamy, że rozwijając relacje z partnerami handlowymi, JMP zawsze ściśle przestrzega przepisów polskiego prawa" - czytamy w komentarzu Jeronimo Martins Polska.

UOKiK poinformował dziś, że w czerwcu 2019 r. przeprowadził kontrolę w spółce Jeronimo Martins Polska (JMP), właścicielu sieci Biedronka, a zdobyte wówczas informacje i dokumenty dały podstawę do postawienia przedsiębiorcy zarzutu nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej. Przedsiębiorcy grozi kara w wysokości 3% rocznych obrotów.

Jak podał Urząd, z zebranych wówczas informacji wynika, że JMP w relacjach z dostawcami, w szczególności owoców i warzyw, uzyskuje dwa typy rabatów. Pierwszy z nich jest procentowo określony w umowie i jest stosowany po przekroczeniu ustalonej wcześniej wartości obrotu (sprzedaży do Biedronki). Zastrzeżenia urzędu wzbudza drugi z rabatów. Po pierwsze, dostawcy Biedronki nie znają jego wysokości, a po drugie, są o nim informowani na koniec miesiąca, po zrealizowaniu dostaw. W przypadku nieudzielenia tego rabatu dostawcy grozi kara umowna.

Kara za nieuczciwe wykorzystywanie przewagi kontraktowej może wynieść do 3% rocznego obrotu przedsiębiorcy.

Biedronka to największa sieć detaliczna w Polsce. Na koniec 2018 r. liczyła 2 900 placówek.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)