Notowania

górnictwo
09.01.2020 13:06

Jerzy Kwieciński został powołany na prezesa zarządu PGNiG

Warszawa, 09.01.2020 (ISBnews) - Rada nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) powołała na stanowisko prezesa zarządu Jerzego Kwiecińskiego, podało PGNiG. Rada nadzorcza odwołała ze skutkiem na koniec dnia 9 stycznia 2020 r. prezesa Piotra Woźniaka oraz czterech innych członków zarządu spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA informuje, że rada nadzorcza w dniu 9 stycznia 2020 r. powołała z dniem 10 stycznia 2020 r. następujące osoby do składu zarządu PGNiG wspólnej VI kadencji:

- Pana Jerzego Kwiecińskiego - prezesa zarządu PGNiG,

Pana Roberta Perkowskiego - wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych,

Pana Jarosława Wróbla - wiceprezesa zarządu ds. handlowych,

oraz z dniem 15 stycznia 2020 r.:

- Pana Przemysława Wacławskiego - wiceprezesa zarządu ds. finansowych,

- Pana Arkadiusza Sekścińskiego - wiceprezesa zarządu ds. rozwoju.

Kadencja wspólna zarządu spółki trwa 3 lata" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie RN odwołała ze skutkiem na koniec dnia 9 stycznia 2020 r.:

- Piotra Woźniaka - prezesa zarządu PGNiG,

- Michała Pietrzyka - wiceprezesa zarządu ds. finansowych,

- Roberta Perkowskiego - wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych,

- Macieja Woźniaka - wiceprezesa zarządu ds. handlowych,

- Łukasza Kroplewskiego - wiceprezesa zarządu ds. rozwoju.

Kwieciński od września do listopada 2019 r. był ministrem finansów, inwestycji i rozwoju. Wcześniej był ministrem inwestycji i rozwoju, a poprzednio - wiceministrem rozwoju oraz wiceministrem rozwoju regionalnego.

Jest absolwentem i doktorantem Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. W 1996 roku ukończył studia MBA. Jest także absolwentem Podyplomowego Studium dla Menedżerów w Szkole Głównej Handlowej. Pracował jako nauczyciel akademicki i pracownik naukowy na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, prowadził projekty badawczo-rozwojowe na rzecz przemysłu. W latach 1993-2004 pracował w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 41,2 mld zł w 2018 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz