Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jerzy Starak i Polpharma przekażą 100 respiratorów polskiej służbie zdrowia 

7
Podziel się

Warszawa, 23.03.2020 (ISBnews) - Jerzy Starak, wraz z należącą do niego grupą Polpharma, sfinansowali zakup i przekażą służbom medycznym 100 respiratorów. Urządzenia te, które należą obecnie do najpilniejszych potrzeb polskich szpitali, trafią do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i zostaną przekazane do wskazanych przez nie placówek, podała spółka. Łączna kwota zakupu to ok. 7 mln zł. 

Jerzy Starak i Polpharma przekażą 100 respiratorów polskiej służbie zdrowia 
bEqDilwB

W ramach projektu realizowanego przez Polpharmę, udało się już podpisać kontrakty i dokonać zapłaty na dostawę 90 respiratorów. Pierwsze 40 sztuk powinno być dostarczone do Polski w połowie kwietnia, kolejne 50 - pod koniec kwietnia. Sprzęt ma zatem trafić do szpitali w okresie, w którym spodziewane jest najwyższe zapotrzebowanie. Finalizowane są negocjacje dotyczące dostawy następnych 10 urządzeń - tak, aby pula przekazana szpitalom wskazanym przez Ministerstwo Zdrowia wynosiła w sumie 100 sztuk. Łączna kwota zakupu to ok. 7 mln zł, podano.

"Zdrowie Polaków to dla nas sens całej pracy i działania. Dziś, gdy Polska i świat stoją przed wielkim wyzwaniem, nasza odpowiedź może być tylko jedna: odpowiedzialność i solidarność. Naszą pomoc kierujemy tam, gdzie jest to kluczowe - mimo wielkiego zapotrzebowania na świecie, udało nam się zakupić 100 najbardziej potrzebnych dziś urządzeń: respiratorów, które trafią do placówek w całym kraju. Jednocześnie, Polpharma za swój priorytet uznaje zapewnienie bezpieczeństwa lekowego Polaków - pozostajemy w tej kwestii w stałym kontakcie z rządem" - powiedział Starak, cytowany w komunikacie.

"W imieniu sektora biznesu, chciałbym wyrazić ogromny szacunek, podziw i podziękowanie dla wszystkich tych, którzy walczą dziś o bezpieczeństwo pacjentów na pierwszej linii frontu: dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników, farmaceutów i pracowników służb medycznych. Jesteście Państwo naszymi bohaterami. W tych trudnych czasach łączymy z Wami siły. Wraz z tysiącami pracowników grupy Polpharma, robimy co w naszej mocy, by Was wesprzeć - nasze fabryki pracują ze wzmożonym wysiłkiem, aby nikomu nie zabrakło potrzebnych leków. Zgodnie z mottem Polpharmy: "Ludzie pomagają Ludziom". Wszystkie ręce na pokład!" - dodał.

bEqDilwD

We wsparcie służb medycznych i szpitali zaangażowały się także pozostałe spółki należące do Jerzego Staraka. Polpharma Biologics przekazała w zeszłym tygodniu sprzęt ochronny dla lekarzy Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Dzięki współpracy Polpharmy, Herbapolu Lublin oraz restauracji Belvedere przez najbliższe miesiące ponad 500 posiłków wraz z sokami i herbatami będzie codziennie dostarczanych do warszawskich szpitali oraz stacji pogotowia ratunkowego, podano także.

Polpharma jest największym polskim producentem leków. Grupa Polpharma wraz z partnerami strategicznymi zatrudnia ponad 7500 osób, posiada 7 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji oraz Kazachstanie oraz 5 ośrodków badań i rozwoju. Oferuje około 750 produktów, a kolejnych 270 znajduje się w fazie rozwoju. Grupa wytwarza leki wydawane na receptę, bez recepty i stosowane w lecznictwie zamkniętym. Ma wiodący udział w kluczowych obszarach terapeutycznych w Polsce. Specjalizuje się w kardiologii, gastroenterologii i neurologii. Jest jedynym producentem w Polsce 42 ważnych społecznie produktów, dla których nie ma odpowiedników na polskim rynku. Jest także największym polskim producentem substancji farmaceutycznych. Polpharma znajduje się w czołówce najbardziej innowacyjnych firm w Polsce.

bEqDilxe
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
Ff
rok temu
Cała Europa się bawiła, i płakała jak zamykali knajpy. Polska się nie bawi, ale się solidaryzuje. Szyję maseczki, zbiera kasę na respiratory, tylko żeby odpowiedzialność zwykłego człowieka była większa to mielibyśmy szanse.
Kris
rok temu
Jak się jest w szpitalu na Wolskiej to trzeba się wkupić
To
rok temu
Brawo
bEqDilxf
Milionerzy cz...
rok temu
Brawo. Przyjaciół poznajemy w biedzie!
Matka Polka d...
rok temu
"Po czynach Ich poznacie." A PiS to tylko słowa, słowa, słowa bez pokrycia i kłamliwa propaganda.