Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
23.03.2020 16:41

Jerzy Starak i Polpharma przekażą 100 respiratorów polskiej służbie zdrowia 

Warszawa, 23.03.2020 (ISBnews) - Jerzy Starak, wraz z należącą do niego grupą Polpharma, sfinansowali zakup i przekażą służbom medycznym 100 respiratorów. Urządzenia te, które należą obecnie do najpilniejszych potrzeb polskich szpitali, trafią do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i zostaną przekazane do wskazanych przez nie placówek, podała spółka. Łączna kwota zakupu to ok. 7 mln zł. 

Podziel się
Dodaj komentarz

W ramach projektu realizowanego przez Polpharmę, udało się już podpisać kontrakty i dokonać zapłaty na dostawę 90 respiratorów. Pierwsze 40 sztuk powinno być dostarczone do Polski w połowie kwietnia, kolejne 50 - pod koniec kwietnia. Sprzęt ma zatem trafić do szpitali w okresie, w którym spodziewane jest najwyższe zapotrzebowanie. Finalizowane są negocjacje dotyczące dostawy następnych 10 urządzeń - tak, aby pula przekazana szpitalom wskazanym przez Ministerstwo Zdrowia wynosiła w sumie 100 sztuk. Łączna kwota zakupu to ok. 7 mln zł, podano.

"Zdrowie Polaków to dla nas sens całej pracy i działania. Dziś, gdy Polska i świat stoją przed wielkim wyzwaniem, nasza odpowiedź może być tylko jedna: odpowiedzialność i solidarność. Naszą pomoc kierujemy tam, gdzie jest to kluczowe - mimo wielkiego zapotrzebowania na świecie, udało nam się zakupić 100 najbardziej potrzebnych dziś urządzeń: respiratorów, które trafią do placówek w całym kraju. Jednocześnie, Polpharma za swój priorytet uznaje zapewnienie bezpieczeństwa lekowego Polaków - pozostajemy w tej kwestii w stałym kontakcie z rządem" - powiedział Starak, cytowany w komunikacie.

"W imieniu sektora biznesu, chciałbym wyrazić ogromny szacunek, podziw i podziękowanie dla wszystkich tych, którzy walczą dziś o bezpieczeństwo pacjentów na pierwszej linii frontu: dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników, farmaceutów i pracowników służb medycznych. Jesteście Państwo naszymi bohaterami. W tych trudnych czasach łączymy z Wami siły. Wraz z tysiącami pracowników grupy Polpharma, robimy co w naszej mocy, by Was wesprzeć - nasze fabryki pracują ze wzmożonym wysiłkiem, aby nikomu nie zabrakło potrzebnych leków. Zgodnie z mottem Polpharmy: "Ludzie pomagają Ludziom". Wszystkie ręce na pokład!" - dodał.

We wsparcie służb medycznych i szpitali zaangażowały się także pozostałe spółki należące do Jerzego Staraka. Polpharma Biologics przekazała w zeszłym tygodniu sprzęt ochronny dla lekarzy Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Dzięki współpracy Polpharmy, Herbapolu Lublin oraz restauracji Belvedere przez najbliższe miesiące ponad 500 posiłków wraz z sokami i herbatami będzie codziennie dostarczanych do warszawskich szpitali oraz stacji pogotowia ratunkowego, podano także.

Polpharma jest największym polskim producentem leków. Grupa Polpharma wraz z partnerami strategicznymi zatrudnia ponad 7500 osób, posiada 7 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji oraz Kazachstanie oraz 5 ośrodków badań i rozwoju. Oferuje około 750 produktów, a kolejnych 270 znajduje się w fazie rozwoju. Grupa wytwarza leki wydawane na receptę, bez recepty i stosowane w lecznictwie zamkniętym. Ma wiodący udział w kluczowych obszarach terapeutycznych w Polsce. Specjalizuje się w kardiologii, gastroenterologii i neurologii. Jest jedynym producentem w Polsce 42 ważnych społecznie produktów, dla których nie ma odpowiedników na polskim rynku. Jest także największym polskim producentem substancji farmaceutycznych. Polpharma znajduje się w czołówce najbardziej innowacyjnych firm w Polsce.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2020

EmerytkaBez Darczyncow. nie damy sobie rady. Wielkie dzieki. Wszyscy I Ci co daja mniej I Ci co daja duzo To za Lekarzami, Pozzostalymi Pracownikami … Czytaj całość

23-03-2020

pis kłamcypo co? przecież pis mówi, że ma nieograniczony budżet i nieograniczoną liczbę respiratorów a w Polsce jest tylko 500 zarażonych xD

23-03-2020

Matka Polka dziękuje"Po czynach Ich poznacie." A PiS to tylko słowa, słowa, słowa bez pokrycia i kłamliwa propaganda.

Rozwiń komentarze (7)