Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

JSW liczy na ożywienie gospodarcze w kolejnych tyg., widoczne w sprzedaży koksu

0
Podziel się

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) spodziewa się ożywienia gospodarczego w najbliższych tygodniach, które w pierwszej kolejności będzie widoczne w sprzedaży koksu, poinformował prezes Włodzimierz Hereźniak.

JSW liczy na ożywienie gospodarcze w kolejnych tyg., widoczne w sprzedaży koksu
bEpvTuWd

"Zahamowanie aktywności gospodarczej, osłabienie popytu na stal, spadek produkcji stali skutkowały mniejszym zapotrzebowaniem na surowce do jej produkcji w marcu i kwietniu. Spodziewamy się w najbliższych tygodniach ożywienia gospodarczego, widocznego w pierwszej kolejności w sprzedaży koksu" - powiedział Hereźniak, cytowany w komunikacie.

"Co ważne, w tym trudnym czasie utrzymujemy dostawy i realizujemy wszystkie zamówienia zgodnie z zawartymi kontraktami" - dodał prezes.

JSW wyprodukowała ok. 4,1 mln ton węgla w I kw. 2020 r., tj. o 0,6 mln ton więcej niż w analogicznym okresie 2019 roku. Produkcja koksu wyniosła 0,8 mln ton i była na niezmienionym poziomie r/r.

bEpvTuWf

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

bEpvTuWG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)