Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

JSW zdecydowała o umorzeniu certyfikatów Stabilizacyjnego FIZ na 700 mln zł

3
Podziel się

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zdecydowała o umorzeniu certyfikatów inwestycyjnych JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego (FIZ) serii A w kwocie 400 mln zł i serii B w kwocie 300 mln zł, podała spółka.

JSW zdecydowała o umorzeniu certyfikatów Stabilizacyjnego FIZ na 700 mln zł
bEgxCCZh

"Przewidywany wpływ środków z tytułu umorzenia Certyfikatów FIZ wynosi 300 mln zł w lutym 2020 roku oraz 400 mln zł w kwietniu 2020 roku. Środki uzyskane z tytułu umorzenia certyfikatów FIZ zostaną wykorzystane zarówno na cele związane z bieżącą działalnością spółki jak i na realizację działalności inwestycyjnej" - czytamy w komunikacie.

Decyzja o umorzeniu certyfikatów wymaga zgody rady nadzorczej spółki.

"FIZ został utworzony przez spółkę w celu stabilizacji płynności finansowej, jak również w celu ograniczenia wpływu ryzyka zmienności cen węgla i koksu, na utrzymanie ciągłości prowadzenia działalności operacyjnej i inwestycyjnej grupy kapitałowej" - przypomniano.

bEgxCCZj

Wartość bilansowa inwestycji w portfel aktywów FIZ na dzień 30 września 2019 roku wynosiła 1 860,5 mln zł, podano także.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

bEgxCCZK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
?.?
rok temu
Czyżby ceny węgla kokosowego tak spadły że zaczyna kasy brakować???
marsik
rok temu
to co robia ze spolkami skarbu panstwa jest tragiczne
hello
rok temu
-10% poooszło
bEgxCCZL