Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

K. Jędrzejewski i jego spółka ogłosili wezwanie na 34% akcji Mostostalu Zabrze

0
Podziel się

Krzysztof Jędrzejewski (posiadający 31,93% udziału w kapitale zakładowym Mostostalu Zabrze) i KMW Investment (nieposiadająca żadnych akcji spółki) zawarli porozumienie i ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Mostostal Zabrze, poinformowała spółka i wzywający. Nabywający, którym jest KMW Investment zamierza osiągnąć w wyniku wezwania 34,07% głosów z akcji, którym odpowiada 25 407 479 akcji. Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 0,73 zł za jedną akcję.

K. Jędrzejewski i jego spółka ogłosili wezwanie na 34% akcji Mostostalu Zabrze
bEpYKLvV

"Po przeprowadzeniu wezwania, członkowie porozumienia zamierzają osiągnąć łącznie 66% głosów, którym odpowiada 49 213 077 akcji spółki" - czytamy w komunikacie.

Datą ogłoszenia wezwania jest 22 czerwca 2020 r. Zapisy na sprzedaż akcji przyjmowane będą od 13 lipca 2020 r. do 27 lipca 2020 r. Termin przyjmowania zapisów nie będzie skrócony, podano także.

Podmiotem pośredniczącym jest Dom Maklerski BDM.

bEpYKLvX

Krzysztof Jędrzejewski jest podmiotem dominujących wobec KMW Investment.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. W 2019 r. miał 601,4 mln zł skonsolidowanych przychodów.

bEpYKLwy
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)