Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
12.08.2020 12:11

Karin Sköld obejmie stanowisko prezesa IKEA Retail w Polsce 1 września

Karin Sköld obejmie stanowisko prezesa IKEA Retail w Polsce i oraz dyrektorki ds. zrównoważonego rozwoju od 1 września br., podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Mamy długoterminową strategię biznesową, którą chcę kontynuować. Naszym celem jest, aby IKEA była jeszcze bardziej przystępna cenowo i dostępna dla wielu ludzi. Chcemy osiągnąć ten cel, kładąc duży nacisk na zrównoważony rozwój. Będziemy nadal rozwijać się w Polsce, inwestując w rozwój sprzedaży wielokanałowej, ale będziemy również otwierać nowy sklep w Szczecinie w 2021 r. Ten rok jest również bardzo szczególny dla IKEA z innego powodu. W tym roku świętujemy 60-lecie obecności firmy w Polsce. W 1961 roku Ingvar Kamprad zamówił pierwszą partię krzeseł w polskiej fabryce i od tego czasu produkcja w tym kraju rozwija się nieprzerwanie, obecnie Polska jest drugim, co do wielkości, producentem po Chinach" - powiedziała nowa prezes IKEA Retail Polska i dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju Karin Sköld, cytowana w komunikacie.

Karin Sköld pracowała jako dyrektorka regionalna i była odpowiedzialna za 9 sklepów IKEA w Polsce, poza Warszawą. Wcześniej pracowała jako dyrektorka regionalna w Chinach oraz piastowała różne stanowiska w IKEA, w tym stanowisko asystentki zarządu CEO Ingka Group oraz w ramach łańcucha dostaw w IKEA w Szwecji, podano także.

Grupa Ingka zarządza 367 sklepami IKEA w 30 krajach. W roku finansowym 2018 Grupa Ingka globalnie odnotowała wzrost sprzedaży w wysokości 4,7%. W Polsce grupa posiada obecnie jedenaście sklepów i zarządza pięcioma centrami handlowymi poprzez IKEA Centres Polska. Zlokalizowane w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatruje 23 sklepy IKEA w Europie Środkowej i Wschodniej. Do Grupy Ingka w Polsce należy również sześć farm wiatrowych, które zapewniają jej niezależność energetyczną.

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-08-2020

Antypodatnik.Skarbówka już dawno powinna pościągać Białego orła i zawiesić Menorę.

12-08-2020

zdenek...i będzie wieszać tęczowe flagi, propagować chorą ideologię LGBT, wyrzucać z pracy chrześcijan i w ogóle niech wraca tam, skąd przyjechała... nikt w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)