Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek spożywczy
25.03.2020 17:25

Kaufland Polska przekazuje 1 mln zł na zakup testów i sprzętu

Kaufland Polska przekazuje do dyspozycji resortu zdrowia 1 mln złotych na zakup testów oraz sprzętu diagnostycznego lub specjalistycznego potrzebnych do walki z koronawirusem, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Z ogromnym podziwem przyglądamy się wysiłkom przedstawicieli służby zdrowia w walce z obecną pandemią. Mamy świadomość, jak ważna jest przy tym szybka identyfikacja osób potrzebujących leczenia, która jest możliwa dzięki przeprowadzanym testom na obecność koronawirusa. Pragniemy pomóc w tej trudnej sytuacji, dlatego też deklarujemy przekazanie na rzecz Ministerstwa Zdrowia miliona złotych w celu zakupu testów lub sprzętu diagnostycznego czy specjalistycznego do walki z pandemią koronawirusa. Wierzymy, że wspólnym, solidarnym i odpowiedzialnym zachowaniem jesteśmy w stanie zahamować dalsze postępowanie epidemii" - powiedział prezes Kaufland Polska Gunnar Günther, cytowany w komunikacie.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną Kaufland podjął także szereg działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się patogenu, a tym samym zapewnienie bezpieczeństwa klientom i pracownikom, przy jednoczesnym prowadzeniu działalności handlowej.

"Mamy świadomość, jak ważną rolę poza służbami zdrowia odgrywają w obecnej sytuacji także sieci handlowe. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, by klienci odwiedzający nasze sklepy mieli dostęp do niezbędnych artykułów spożywczych, przemysłowych i środków czystości oraz jednocześnie czuli się u nas bezpiecznie. Tym samym pragnę serdecznie podziękować naszym pracownikom, którzy w tym szczególnym okresie wykonują swoje obowiązki z pełnym zaangażowaniem, umożliwiając naszym klientom codzienne zakupy" - dodał prezes.

Jak podała sieć, w sklepach montowane są szyby pleksi dla pracowników kas oraz punktu informacyjnego, jak również zamówione zostały osłony ochronne twarzy dla pracowników obsługujących klientów. Zabezpieczenia te w niedługim czasie pojawią się we wszystkich sklepach Kaufland.

"Zintensyfikowano regularne działania dotyczące czystości i dezynfekcji. Przy stanowiskach kasowych dla pracowników dostępne są dozowniki ze środkiem do dezynfekcji. Klienci mogą natomiast skorzystać ze stacji do odkażania z płynem dezynfekującym i chusteczkami nawilżającymi - co pozwala oczyścić nie tylko dłonie, ale także uchwyt sklepowego wózka czy koszyka" - czytamy dalej.

Sieć przypomina także o konieczności zachowania bezpiecznej odległości między osobami oczekującymi w kolejce poprzez plakaty oraz komunikaty wygłaszane przez sklepowe radio.

Kaufland to międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland posiada około 1 200 sklepów i zatrudnia niemal 150 000 pracowników. W Polsce sieć posiada 220 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2020

SidO pracowników by lepiej zadbali.

25-03-2020

PracownikLepiej dla pracowników by maseczki ochronne zakupili A nie dali parę na zmianę gdzie mają się wymieniać z drugą zmiana masakra

25-03-2020

Dont worry.W bardziej rozwiniętych krajach obywatele radzą sobie za pomocą filtrów powietrza od samochodów(prostokątnych) i podpasek max. Osobiście uważam, że … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)