Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek spożywczy
12.02.2020 17:44

Kaufland przejął trzy markety po sieci Tesco

Kaufland otworzy trzy sklepy w największych miastach Polski - w Warszawie, Krakowie oraz w Gdańsku 13 lutego br., podała sieć. Są to lokalizacje, w których dotychczas funkcjonowały sklepy Tesco.  

Podziel się
Dodaj komentarz

"W 2020 r. planujemy kontynuować działania mające na celu utrzymanie pozycji wiodącego uczestnika polskiego rynku handlu detalicznego. W pierwszym kwartale tego roku, poza otwarciami marketów przejętych od Tesco sieć Kaufland powiększy się również o nowo powstające obiekty w Częstochowie, Piastowie oraz Zawierciu. Planujemy jednocześnie dalszy rozwój w innych miastach Polski. Czekamy także na pozytywne rozpatrzenie kolejnych wniosków przez UOKiK" - powiedział członek zarządu i szef departamentu obszary centralne w Kaufland Polska Ewelina Jarosińska, cytowana w komunikacie.

W Warszawie nowy sklep zostanie otwarty przy ulicy Stalowej 60/64, w Krakowie - Wielickiej 259, a w Gdańsku - Cienistej 30. Wcześniej w tych lokalizacjach mieściły się markety sieci Tesco. Wszystkie obiekty zostały już poddane rebrandingowi, wymianie elementów technicznych i marketingowych, jak również zatowarowaniu, tak by klienci mogli odczuć najwyższą jakość, jaką oferuje Kaufland, już od pierwszego dnia funkcjonowania sklepów. Ale na tym nie koniec - sieć Kaufland jeszcze w tym roku planuje dalszy rozwój - zarówno w obszarze nowych otwarć, jak i modernizacji funkcjonujących marketów, podano także.

Wraz z trzema nowymi placówkami sieć Kaufland będzie posiadała już 216 sklepów w całej Polsce.

Kaufland to międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland posiada około 1 200 sklepów i zatrudnia niemal 150 000 pracowników. W Polsce sieć posiada 216 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz