Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KE przedłużyła po raz kolejny polski program restrukturyzacji banków

0
Podziel się:

Warszawa, 29.10.2020 (ISBnews) -  Komisja Europejska zatwierdziła przedłużenie do 29 października 2021 r. polskiego programu restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji dla banków spółdzielczych i małych banków komercyjnych, podała Komisja.

KE przedłużyła po raz kolejny polski program restrukturyzacji banków

"Komisja Europejska zatwierdziła, zgodnie z unijnymi zasadami pomocy publicznej, przedłużenie polskiego programu restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji o dwanaście miesięcy do 29 października 2021 r." - czytamy w komunikacie.

Wstępnie zatwierdzono program w grudniu 2016 r. Od tego czasu był przedłużany czterokrotnie, ostatnio w kwietniu 2020 r. Obecnie jest to piąte przedłużenie, bez zmian w stosunku do poprzedniego programu.

Środek będzie nadal dostępny dla banków spółdzielczych i małych banków komercyjnych o łącznej wartości aktywów poniżej 3 mld euro, pod warunkiem, że zostaną objęte restrukturyzacją i uporządkowaną likwidacją przez właściwe organy krajowe, podano także.

Celem programu jest ułatwienie pracy polskich organów ds. restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji w przypadku zaistnienia konkretnej potrzeby. Komisja stwierdziła, że przedłużenie programu jest zgodne z przepisami UE dotyczącymi pomocy państwa i unijnymi przepisami bankowymi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)