Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Unton
|
aktualizacja

KGHM na historycznych maksimach. Kurs przebił psychologiczną barierę

10
Podziel się:

W czwartek kurs KGHM wzrósł o prawie 10 proc. do rekordowego poziomu 215,9 zł. Kapitalizacja miedziowego giganta na warszawskiej giełdzie przekroczyła 43 mld zł.

KGHM na historycznych maksimach. Kurs przebił psychologiczną barierę
Kapitalizacja KGHM przekroczyła 43 mld zł. (KGHM, materiały prasowe)

Na zamknięciu poprzedniej sesji cena akcji KGHM wyniosła niecałe 197 zł. W czwartek kurs poszedł w górę o 9,6 proc. przebijając psychologiczną barierę 200 zł i kończąc dzień na 215,9 zł, czyli na najwyższym poziomie w historii.

Wzrost kursu KGHM był najmocniejszy wśród wszystkich spółek należących do indeksu WIG20, który zakończył czwartkową sesję ponad 3-proc. wzrostem.

Z kolei kapitalizacja KGHM przekroczyła 40 mld zł - w czwartek na koniec sesji wyniosła 43,1 mld zł. Przypomnijmy, że w połowie marca, po wybuchu pandemii koronawirusa i ostrym spadku kursu kapitalizacja spółki wynosiła ok. 10 mld zł.

Zobacz także: Prof. Balcerowicz: politykę Glapińskiego oceniam źle, nie wiem, czy działa z własnego przekonania

Wpływ na wzrost notowań koncernu ma m. in. sytuacja na rynku miedzi. Notowania surowca rosną wspierane przez słabszego dolara i optymizm na rynkach.

Metal ma też przed sobą długoterminowe perspektywy wzrostu. "Metal, który jest wykorzystywany przy produkcji kabli oraz podzespołów do urządzeń elektrycznych, z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem w momencie transformacji energetycznej, której świadkami będziemy w najbliższych latach" - oceniają analitycy z TMS Brokers.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Obiektywny
rok temu
Notowania KGHM pokazują świetna jakość całej firmy. Spółka w ostatnim czasie osiąga świetne wyniki, oby tak dalej!
Awangarda
rok temu
A pamietam jak za PO chcieli sprzedać KGHM za grosze. Na szczęście obecny obóz rządzący ma inne podejście do kapitału. KAPITAŁ RÓWNIEŻ MA NARODOWOŚĆ !
Karol
rok temu
W latach 90-tych Lewandowski z PO usiłował sprzedać KGHM - za przysłowiową czapkę gruszek, czyli 400 mln dol., a więc zysk KGHM z jednego tylko dobrego tygodnia. Dla Polski i Polaków KGHM uratował wówczas tylko 32-dniowy strajk związkowców. Niestety za Tuska pozbyto się części udziałów za czapkę gruszek.
Piootr
rok temu
Tak Panie Balcerowicz gdyby Pan nie nakazał wyprzedaży lub likwidacji odgórnej ile Zakładów i Fabryk byłoby w Polsce do dzisiaj ale Pan postanowił na rozkaz chyba Zachodu zniszczyć polski przemysł jak Stalin zaraz po wojnie.
jaa
rok temu
kolejne pakiety pomocowe w postaci drukowanych i pompowaniych w rynek setek miliardów przez banki centralne kiedyś musi spowodować krach. Być może to właśnie teraz się zaczyna. Iskrą może być koronawirus lub OPEC lub co innego. Robi się niebezpiecznie. Dobrze być na to przygotowanym. Z akcji dawno się wyprzedałem. Dobrze mieć system, dzięki któremu przynajmniej nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksiazce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwetsowania na gieldzie? System z tej ksią.ż ki uchronił przed ostatnimi spadkami.