Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
14.05.2020 12:31

KGHM nie widzi zagrożeń dla sprzedaży swojej produkcji

KGHM Polska Miedź nie widzi zagrożeń, jeśli chodzi o popyt na swoją produkcję, poinformował wiceprezes Paweł Gruza.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Na poszczególne nasze produkty różnie kształtuje się popyt. Z jednej strony można powiedzieć, że na miedź - czy to walcówkę, czy katodową - obserwujemy stabilny popyt. Poza punktowymi problemami z dostawami do Włoch, praktycznie nie mamy problemu ze zbytem. Jeżeli pojawiają się punktowe problemy, znajdujemy szybko nabywców nawet na innych kontynentach" - powiedział Gruza podczas telekonferencji.

Grupa widzi istotny wpływ spowolnienia gospodarczego na sprzedaż ołowiu - głównie dla motoryzacji. Z kolei w przypadku koncentratu miedzi obserwuje istotny wzrost popytu.

"W tym momencie nie widzimy żadnego zagrożenia dla sprzedaży całej naszej produkcji tak, jak jest to zaplanowane" - podsumował wiceprezes.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-05-2020

FranekKGHM, PKO, ogółem spółki państwowe udowadniają ostatnio że mają doskonały system zarządzania w kryzysie, nic tylko chwalić.

17-05-2020

StrategiaKGHM wie co robi. Osiągają bardzo dobre zyski, i nie ma zagrożeń dla ich obrotów nawet w kryzysie.

17-05-2020

PrawdaKGHM to jeden z największych producentów miedzi na świecie, i dzięki dobremu planowaniu wychodzi z tego kryzysu póki co.

Rozwiń komentarze (14)