Notowania

górnictwo
17.04.2019 14:34

KGHM rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2018 r.

Zarząd KGHM Polska Miedź zarekomendował akcjonariuszom przekazanie całości wypracowanego w 2018 r. zysku (2 025,1 mln zł) na kapitał zapasowy, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rekomendacja zarządu KGHM Polska Miedź S.A. jest wynikiem analizy aktualnych możliwości finansowych spółki, w kontekście wdrażanego programu inwestycyjnego, zdefiniowanego w zweryfikowanej strategii KGHM Polska Miedź S.A. na lata 2019-2023. Propozycja zarządu KGHM Polska Miedź S.A. jest zgodna z obowiązującą polityką dywidendową KGHM Polska Miedź S.A. zakładającą zachowanie równowagi pomiędzy poziomem wypłacanej dywidendy a możliwościami efektywnego inwestowania spółki w warunkach aktualnego poziomu zadłużenia grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A." - czytamy w komunikacie.

Powyższy wniosek uzyskał pozytywną ocenę rady nadzorczej, dodano.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-04-2019

CzajosOto jak państwo darmozjadow traktuje prywatnych inwestorów. Po co państwu jako udziałowcowi dywidenda skoro ma podatek od kopalin? Spółki z udziałem … Czytaj całość

17-04-2019

KghmZdjęcie węgla i KGHM wydobywający miedz. Skąd bierzecie tych redaktorów??

Rozwiń komentarze (2)