Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KGHM rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2018 r.

2
Podziel się:

Zarząd KGHM Polska Miedź zarekomendował akcjonariuszom przekazanie całości wypracowanego w 2018 r. zysku (2 025,1 mln zł) na kapitał zapasowy, podała spółka.

KGHM rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2018 r.

"Rekomendacja zarządu KGHM Polska Miedź S.A. jest wynikiem analizy aktualnych możliwości finansowych spółki, w kontekście wdrażanego programu inwestycyjnego, zdefiniowanego w zweryfikowanej strategii KGHM Polska Miedź S.A. na lata 2019-2023. Propozycja zarządu KGHM Polska Miedź S.A. jest zgodna z obowiązującą polityką dywidendową KGHM Polska Miedź S.A. zakładającą zachowanie równowagi pomiędzy poziomem wypłacanej dywidendy a możliwościami efektywnego inwestowania spółki w warunkach aktualnego poziomu zadłużenia grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A." - czytamy w komunikacie.

Powyższy wniosek uzyskał pozytywną ocenę rady nadzorczej, dodano.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Czajos
4 lata temu
Oto jak państwo darmozjadow traktuje prywatnych inwestorów. Po co państwu jako udziałowcowi dywidenda skoro ma podatek od kopalin? Spółki z udziałem skarbu państwa nie powinny być notowane na gpw. Bo to się mija z celem.
Kghm
4 lata temu
Zdjęcie węgla i KGHM wydobywający miedz. Skąd bierzecie tych redaktorów??