Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
18.03.2020 14:20

KGHM rozpocznie realizację projektu fotowoltaicznego w Legnicy w poł. kwietnia

KGHM Polska Miedź rozpocznie realizację projektu fotowoltaicznego w Legnicy w połowie kwietnia, poinformował prezes Marcin Chludziński.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Pierwszy projekt zaczynamy w połowie kwietnia. Jest to projekt, który będzie miał 3 MW w Legnicy. Następne projekty są na etapie uzyskiwania pozwoleń" - powiedział Chludziński podczas konferencji prasowej.

Grupa jest w fazie projektowej instalacji fotowoltaicznych o mocy 4 MW na terenie Huty Miedzi Głogów (planowane rozpoczęcie produkcji w III kw. 2021 r.) oraz o mocy 5 MW na terenie rekultywacyjnym piaskowni Obora (rozpoczęcie produkcji w II kw. 2022). Z kolei w fazie przedprojektowej są instalacje Wierzba I (16 MW), Wierzba II (50 MW) i Konrad (30 MW).

"Niektóre z tych projektów mogą przyspieszyć ze względu na potencjalne przyspieszenie formalności. Najszybszy projekt to ten, który ropoczynamy ze spółką KGHM Zanam oraz Hutą w Legnicy w kwietniu tego roku" - dodał prezes.

Chludziński wskazał też, że spółka optymalizuje istniejące własne źródła wytwarzania.

"Robimy to wszystko, co zapewni nam w dłuższej perspektywie tańszą energię. Nie współpracujemy z firmami energetycznymi, robimy wszystko z pomocą deweloperów. Rozważamy też duże źródło gazowe. Nie zamierzamy kupować źródeł konwencjonalnych od Taurona, ani od innych firm" - powiedział także prezes.

Strategia KGHM na lata 2019-2023 zakłada realizację projektów mających na celu zaspokojenie 50% zapotrzebowania KGHM Polska Miedź na energię elektryczną ze źródeł własnych i odnawialnych źródeł energii do końca 2030 r.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r.

Tagi: energetyka, górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz