Notowania

górnictwo
16.05.2019 11:38

KGHM: Tegoroczny capex na Sierra Gorda może być niższy od zakładanego

KGHM Polska Miedź widzi szanse na obniżenie nakładów inwestycyjnych na Sierra Gorda wobec planowanych na ten rok, poinformował wiceprezes Paweł Gruza. Produkcja miedzi w kopalni może być wyższa od zaplanowanej w budżecie.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Widzimy szansę na ograniczenie capeksu przy zachowaniu pozytywnego trendu produkcyjnego" - powiedział Gruza dziennikarzom.

Dodał, że możliwość takiego rozwiązania jest uzgadniana z japońskim partnerem projektu. Możliwe obniżenie nakładów wynika z faktu, że w I kw. obserwowano satysfakcjonujące rezultaty mimo poniesienia niższych niż zakładane nakłady.

"Są szanse, że produkcja będzie wyższa niż budżet, który i tak jest wyższy niż zeszłoroczny" - powiedział także wiceprezes.

W I kwartale 2019 r. Sierra Gorda S.C.M. wyprodukowała 26,8 tys. t miedzi i 5,5 mln funtów molibdenu, co oznacza wzrost produkcji Cu o 23% r/r oraz spadek w Mo o 24%. Wyższa produkcja miedzi płatnej w Sierra Gorda to efekt większego wydobycia i przerobu rudy, podał KGHM w komunikacie.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

 

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz