Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KGHM: W kopalni miedzi Polkowice-Sieroszowice nastąpił podziemny wstrząs

2
Podziel się:

Katowice, 22.07.2020 (ISBnews) - W kopalni miedzi Polkowice-Sieroszowice należącej do KGHM Polska Miedź nastąpił dziś podziemny wstrząs. W rejonie wstrząsu pracowało 16 górników. Wszyscy zostali ewakuowani na powierzchnię, a najbardziej poszkodowani zostali przewiezieni do dolnośląskich szpitali, poinformowała dyrektor naczelna ds.komunikacji KGHM Polska Miedź Lidia Marcinkowska-Bartkowiak

KGHM: W kopalni miedzi Polkowice-Sieroszowice nastąpił podziemny wstrząs
bEEnyvYl

Jak podała Marcinkowska-Bartkowiak, oddział, na którym wystąpił wstrząs, został wyłączony z eksploatacji do czasu, aż komisja dokona pełnego oglądu sytuacji. Czasowe wyłączenie oddziału nie będzie miało wpływu na bieżącą pracę

"W ciągu następnych godzin odnotowano w tym rejonie kolejne wstrząsy, ale o dużo mniejszej sile" - poinformowała ISBnews Anna Osadczuk z biura prasowego spółki.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.

bEEnyvYO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Carl
rok temu
Całe szczęście, że wszyscy żyją i są już pod opieką, podziwiam za odwagę, bo ten zawód tego wymaga.
Anonim
rok temu
Poważna sytuacja, ale takie się zdarzają, dlatego górnictwo to bardzo poważna branża i każdy kto decyduje się na prace w kopalni zasługuje na pochwałę i szacunek.