Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KGHM zainaugurował II edycję programu 'Doktorat Wdrożeniowy'

1
Podziel się:

KGHM Polska Miedź zainaugurował II edycję programu "Doktorat Wdrożeniowy". Wyniki prac badawczych zgłoszonych przez pracowników spółka będzie mogła wprowadzić w życie, podał KGHM.

KGHM zainaugurował II edycję programu 'Doktorat Wdrożeniowy'

"Pomysły i innowacje naszych pracowników to potencjał firmy, który nie kończy się, a każdy spośród zgłoszonych doktoratów jest na to dowodem. Nasi pracownicy szukają rozwiązań technologicznych i organizacyjnych, które realnie wpłyną na rozwój organizacji. Śmiało możemy tutaj mówić o innowacjach wdrażanych w żywym organizmie. Myślimy o przyszłości KGHM, a prace w ramach przewodu doktorskiego pozwolą nam wyjść naprzeciw czekającym nas wyzwaniom" - powiedział wiceprezes KGHM ds. rozwoju Adam Bugajczuk, cytowany w komunikacie.

Program "Doktorat Wdrożeniowy" został zainicjowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Z myślą o rozwiązywaniu wyzwań technologicznych i organizacyjnych spółki przez samych pracowników KGHM przystąpił do programu we współpracy z wiodącymi polskimi ośrodkami akademickimi.

Spółka uczestniczy już w dwóch edycjach ministerialnego programu i z sukcesem opracowała, a następnie wprowadziła systemowe podejście do jego realizacji. Pierwsza edycja programu rozpoczęła się w ubiegłym roku akademickim i spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem wśród pracowników. Doktoranci I Edycji Programu w roku akademickim 2018/2019 poprowadzili 382 godziny zajęć dydaktycznych dla studentów, opublikowali 30 artykułów naukowych i aktywnie uczestniczyli w 55 konferencjach branżowych i naukowo-technicznych. Prace badawcze dotyczą zarówno procesów produkcyjnych jak i zarządzania przedsiębiorstwem, podano również.

W trakcie dwóch naborów do programu, na etapie rekrutacji wewnątrz KGHM, pracownicy spółki zgłosili około 100 propozycji zagadnień badawczych. Po przejściu wszystkich etapów rekrutacji w I edycji w KGHM w programie bierze udział 33 doktorantów w 5 uczelniach, i 17 doktorantów w 5 szkołach doktorskich w II edycji.

"Program doktoratów wdrożeniowych w KGHM wpisuje się w nową strategię spółki pozwalając na wypracowanie rozwiązań technologicznych i organizacyjnych dedykowanym konkretnym potrzebom i obszarom w spółce oraz w sposób bezpośredni wpływa na indywidualny rozwój pracowników" - podsumowano.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 20,53 mld zł w 2018 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Marek
4 lata temu
Pieniądze budżetowe dla doktorantow uczelnianych i mniejszych firm, a nie dla bogaczy. Najbogatsze przedsiębiorstwo czerpie pieniądze budżetowe na stypendia dla swoich pracowników a z drugiej strony sama wydaje miliony, sponsorując niejasne wydatki motywowane politycznie.