Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Klienci banków spółdzielczych otrzymali ponad 3,5 mld zł wsparcia z tarczy PFR

0
Podziel się

W ciągu miesiąca od udostępnienia możliwości aplikowania o subwencje w ramach rządowego programu tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) na rachunki 18 tysięcy przedsiębiorców, którzy są klientami banków spółdzielczych, trafiło ponad 3,5 mld zł.

Klienci banków spółdzielczych otrzymali ponad 3,5 mld zł wsparcia z tarczy PFR
(Materiały prasowe)
bEqkpQXV

Wnioski o pomoc w ramach tarczy finansowej PFR można składać w bankowości internetowej 510 banków spółdzielczych. To prawie wszystkie banki z Grupy BPS i SGB, zaznaczono.

"Zainteresowanie wsparciem z tarczy finansowej nie słabnie. Zaobserwowaliśmy większe zaangażowanie wśród przedsiębiorców, których sytuacja pogorszyła się w kwietniu. Pokazuje to, że sytuacja jest dynamiczna, a wsparcie banków spółdzielczych SGB aktualne. Zachęcam do aplikowania o środki i przypominam, że można to zrobić jedynie przez bankowość internetową" - powiedział prezes SGB-Banku Mirosław Skiba, cytowany w komunikacie.

Klienci banków spółdzielczych reprezentują różnorodne branże: od produkcji i przetwórstwa rolno-spożywczego, poprzez gastronomię i turystykę aż do produkcji materiałów budowlanych.

bEqkpQXX

"Przez ostatnie tygodnie jesteśmy świadkami ożywienia lokalnego patriotyzmu gospodarczego. Wiele osób doceniło krajowe produkty i usługi. Obserwujemy skracanie łańcuchów dostaw i podejmowanie współpracy w najbliższym geograficznie otoczeniu. To szansa dla wielu naszych klientów: mikro, małych i średnich firm. Jednak bez pomocy płynnościowej trudno im wyjść z okresu zamrożenia gospodarki. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie banków spółdzielczych w tarczę finansową PFR" - powiedział prezes Banku BPS Artur Adamczyk, cytowany w komunikacie.

Spółdzielczą Grupę Bankową tworzą: 193 banki spółdzielcze i SGB-Bank SA. Grupa obsługuje ponad 1,5 mln klientów, którzy są obsługiwani w prawie 1,5 tys. placówek i przez zdalne kanały dostępu.

Grupę Banku Polskiej Spółdzielczości tworzy 327 banków spółdzielczych oraz Bank BPS. Ponadto z Bankiem BPS współpracuje 14 banków spółdzielczych. Bank dysponuje siecią ponad 2,3 tys. placówek.

bEqkpQYy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)