Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Klienci PKO TFI zgromadzili prawie 0,5 mld zł na rachunkach PPK 

0
Podziel się:

Uczestnicy pracowniczych planów kapitałowych (PPK) zarządzanych przez PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (PKO TFI) zgromadzili na kontach prawie 0,5 mld zł. W maju PKO TFI odnotowało 22 -proc. wzrost tych aktywów, podało PKO TFI.

Klienci PKO TFI zgromadzili prawie 0,5 mld zł na rachunkach PPK 
bEspXRKd

"Stały wzrost sumy aktywów gromadzonych na rachunkach PPK potwierdza wysoki poziom zaufania uczestników programu, których firmy zdecydowały się na współpracę przy tworzeniu programu z PKO TFI. Nasz wysiłek włożony w przygotowanie unikalnego na rynku systemu obsługi oraz prowadzenie akcji informacyjnej wśród pracowników firm dał efekty. Udało nam się w dużej mierze pokonać początkowe niezdecydowanie pracowników, a dzięki doskonale zorganizowanej obsłudze pokazać efektywność PPK już w pierwszych miesiącach odprowadzania składek" - powiedział prezes PKO TFI Piotr Żochowski, cytowany w komunikacie.

PKO TFI ma 35% udziału w ogólnej sumie aktywów całego rynku PPK w Polsce, a wśród samych towarzystw funduszy inwestycyjnych udział ten wynosi 42% (wedle danych na koniec maja br.). W maju, na 149 mln zł netto nowych wpłat na całym rynku, aż 45% (66,3 mln zł) trafiło do funduszy PKO TFI, podano także.

Wśród klientów spółki z grupy kapitałowej PKO BP są m.in. Allegro, Leroy Merlin Polska, T-mobile, Play, Jeronimo Martins Polska, Lidl Polska i Grupa Azoty ZA "Puławy", Grupa Warta, Emitel, firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego (prowadząca na polskim rynku m.in. takie marki jak Bosch i Siemens).

bEspXRKf

"Przedsiębiorstwo przystępujące do tworzenia PPK we współpracy z PKO TFI, bez względu na skalę działania może liczyć na dedykowany system obsługi zarówno w zakresie dokumentacji kadrowej jak i indywidualnych kont pracowników. Towarzystwo oferuje kompleksowe wsparcie na każdym etapie wdrożenia PPK, a także obsługę uczestników online (i-fundusze.pl) lub w ponad 1 000 oddziałach PKO Banku Polskiego. PKO TFI wspiera pracodawców nie tylko na etapie przygotowania i implementacji systemu obsługi PPK. Eksperci PKO TFI biorą udział w szkoleniach, konferencjach i forach przedsiębiorców - obecnie oczywiście w formule online - dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami w procesie przygotowania i uruchomienia systemu, pokazują, jak uniknąć potencjalnych trudności przeprowadzić wdrożenie sprawnie i efektywnie" - podsumowano.

PKO TFI działa na polskim rynku kapitałowym od ponad 22 lat. Zarządza około 34 mld powierzonymi przez ponad 600 tys. klientów. Oferuje zróżnicowaną ofertę produktową z dostępem do krajowego i zagranicznych rynków finansowych.

bEspXRKG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)