Notowania

finanse
26.03.2020 08:22

KNF oczekuje od banków i ubezpieczycieli zatrzymania zysków z lat poprzednich

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) oczekuje od banków i ubezpieczycieli zatrzymania całego zysku wypracowanego w poprzednich latach - niezależnie od podjętych działań w tym zakresie - celem wzmocnienia bazy kapitałowej, poinformował przewodniczący KNF Jacek Jastrzębski. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią oraz możliwymi dalszymi negatywnymi konsekwencjami gospodarczymi tego stanu oczekujemy, że banki i zakłady ubezpieczeń, niezależnie od podjętych już w tym zakresie działań, zatrzymają całość wypracowanego w poprzednich latach zysku" - powiedział Jastrzębski, cytowany w komunikacie.

Komisja oczekuje także niepodejmowania, bez uzgodnienia z nadzorem, innych działań, w szczególności pozostających poza zakresem bieżącej działalności biznesowej i operacyjnej, mogących skutkować osłabieniem bazy kapitałowej.

"Wzmocnienie bazy kapitałowej poprzez zatrzymanie całości zysku jest w ocenie nadzoru konieczne dla zwiększenia możliwości skutecznego reagowania banków i zakładów ubezpieczeń na obecne i przyszłe zagrożenia oraz bezpiecznego kontynuowania podstawowej działalności" - powiedział także przewodniczący KNF.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2020

OkradzionyWlaśnie ktoś mnie okradł na duże pieniadze. Polska Giełda była, jest i będzie szulernią. Przykre ale prawdziwe. Czekam dnia jak zmiejsze starty do … Czytaj całość

28-03-2020

ElżbietaToż to jawne bezprawie. Kim ten Pan jest, że ma takie oczekiwania? Kierownikiem PGR ? A podał na jakie podstawie prawnej opiera swoje żądania ? Jest … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)