Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KNF zaleciła Bankowi Pekao wstrzymanie wypłaty dywidendy w I poł. 2021 r. 

4
Podziel się

Warszawa, 15.01.2021 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła Bankowi Pekao wstrzymanie wypłaty dywidendy z zysku w I poł. 2021 roku, w tym także niepodzielonego zysku z lat ubiegłych oraz niepodejmowanie - bez konsultacji z nadzorem - działań mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, w tym wykupów akcji własnych, podał bank.

KNF zaleciła Bankowi Pekao wstrzymanie wypłaty dywidendy w I poł. 2021 r. 
bEgxewRN

"Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna niniejszym informuje, iż w dniu 14 stycznia 2021 r. otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego pismo zawierające następujące zalecenia:

1. wstrzymanie przez bank wypłaty dywidendy w pierwszym półroczu 2021 roku (w tym także niepodzielonego zysku z lat ubiegłych),

2. niepodejmowanie przez bank w pierwszym półroczu 2021 roku, bez uprzedniej konsultacji z organem nadzoru, innych działań pozostających poza zakresem bieżącej działalności biznesowej i operacyjnej, mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, w tym wykupów akcji własnych" - czytamy w komunikacie.

bEgxewRP

Zgodnie z powyższym pismem, stanowisko KNF w sprawie polityki dywidendowej banków komercyjnych w drugiej połowie 2021 roku będzie przedstawione odrębnie po dokonaniu analizy sytuacji sektora bankowego w pierwszym półroczu, podano także.

W maju ub. roku akcjonariusze Banku Pekao zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2019 rok. Bank wypłacił dywidendę za rok 2018 w kwocie 6,6 zł na akcję. Stopa dywidendy wyniosła 6,6%.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

bEgxewSq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Bebe
3 miesiące temu
Jeszcze się doczekamy, że będą wypłacać tylko wybranym akcjonariuszom, a w zasadzie jednemu.
andrzxej
3 miesiące temu
Spółka chwali się, że jest największa na Polskim rynku duży zysk a nie chce wypłacic dywidendy. Ciekawe czy jak juz zaczną wypłacać to będą dodane karne odsetki.
Kanossa
4 miesiące temu
To niesamowite, że cos takiego jest w ogóle legalne. Spółka akcyjna przyniosła zysk i nie może się nim podzolic z udziałowcami. Przecież to jest zaprzeczenie idei spółki akcyjnej.
bEgxewSr
allchemik
5 miesięcy temu
wtf ? KNF sobie chyba żartuje... Może w ogóle niech ogłosi przepadek mienia na rzecz skarbu państwa i dokapitalizuje coś upadającego od razu.