Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KNF zaleciła BNP Paribas BP wstrzymanie wypłaty dywidendy w I poł. 2021 r.

0
Podziel się

Warszawa, 19.01.2021 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła  BNP Paribas Bank Polska wstrzymanie wypłaty dywidendy z zysku w I poł. 2021 roku, w tym także niepodzielonego zysku z lat ubiegłych oraz niepodejmowanie - bez konsultacji z nadzorem - działań mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, podał bank.

KNF zaleciła BNP Paribas BP wstrzymanie wypłaty dywidendy w I poł. 2021 r.
bDJKrKRh

"Bank w dniu 18 stycznia 2021 roku otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego pismo z dnia 15 stycznia 2021 roku, zawierające następujące zalecenia:

- wstrzymanie przez bank wypłaty dywidendy w pierwszym półroczu 2021 roku,

- niepodejmowanie, bez uprzedniej konsultacji z organem nadzoru, innych działań w szczególności pozostających poza zakresem bieżącej działalności biznesowej i operacyjnej, mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, w tym również ewentualnych wypłat dywidend z niepodzielonego zysku z lat ubiegłych oraz wykupów akcji własnych" - czytamy w komunikacie.

bDJKrKRj

Zgodnie z powyższym pismem, stanowisko KNF w sprawie polityki dywidendowej banków komercyjnych w drugiej połowie 2021 roku będzie przedstawione odrębnie po dokonaniu analizy sytuacji sektora bankowego w pierwszym półroczu, podano także.

BNP Paribas Bank Polska jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 109,95 mld zł na koniec 2019 r.

bDJKrKRK
Źródło:
KOMENTARZE
(0)