Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KNF zaleciła ING BSK wstrzymanie wypłaty dywidendy w I poł. 2021 r.

0
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła ING Bankowi Śląskiemu (ING BSK) wstrzymanie wypłaty dywidendy z zysku w I poł. 2021 r. i niepodejmowanie przez bank w I poł. 2021 roku, bez uprzedniej konsultacji z organem nadzoru, innych działań pozostających poza zakresem bieżącej działalności biznesowej i operacyjnej, mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, podał bank.

KNF zaleciła ING BSK wstrzymanie wypłaty dywidendy w I poł. 2021 r.

"Zarząd ING Banku Śląskiego [...] podjął uchwałę, w której zadeklarował podjęcie działań zmierzających do stosowania indywidualnego zalecenia Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącego polityki dywidendowej banku w pierwszym półroczu 2021 roku. Uchwała ta została podjęta w związku z zaleceniami KNF, które zostały sformułowane w piśmie otrzymanym przez bank 14 stycznia 2021 roku. W piśmie tym KNF zaleca:

- wstrzymanie przez bank wypłaty dywidendy w pierwszym półroczu 2021 roku (w tym także niepodzielonego zysku z lat ubiegłych),

- niepodejmowanie przez bank w pierwszym półroczu 2021 roku, bez uprzedniej konsultacji z organem nadzoru, innych działań pozostających poza zakresem bieżącej działalności biznesowej i operacyjnej, mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, w tym wykupów akcji własnych" - czytamy w komunikacie.

W ramach tego pisma KNF poinformowała również, że jej stanowisko w sprawie polityki dywidendowej banków komercyjnych w II połowie 2021 roku będzie przedstawione odrębnie po dokonaniu analizy sytuacji sektora bankowego w pierwszym półroczu, podkreślono.

W kwietniu 2020 r. akcjonariusze ING BSK zdecydowali o przeznaczeniu części zysku za 2019 r. na kapitał rezerwowy w kwocie 1,15 mld zł i niewypłacaniu dywidendy.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 158,61 mld zł na koniec 2019 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)