Notowania

notowania w usa
28.10.2014 22:31

Wall Street mocno w górę po wynikach

Zobacz, co stało się na największej giełdzie świata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK)

Dzień na amerykańskich giełdach przebiegał pod znakiem solidnych wzrostów po lepszych do oczekiwań danych na temat zaufania amerykańskich konsumentów w październiku oraz serii dobrych raportów wyników kwartalnych amerykańskich spółek.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 1,12 proc., do 17.005,75 pkt.

S&P 500 zyskał 1,19 proc. i wyniósł 1.985,05 pkt.

Nasdaq Comp. wzrósł o 1,75 proc. i wyniósł 4.564,29 pkt.

Indeks zaufania amerykańskich konsumentów wzrósł w październiku 2014 roku do najwyższego poziomu od siedmiu miesięcy i wyniósł 94,5 pkt. - wynika z raportu Conference Board. Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie 87,0 punktów.

_ Odczyt wskaźnika zaufania konsumentów był pozytywny. Wygląda na to, że spadające ceny ropy naftowej to dobra widomość dla konsumentów _ – ocenił Mark Kepner, analityk Themis Trading.

Indeks cen domów S&P/CaseShiller wzrósł w sierpniu o 5,57 proc. rdr i wyniósł 173,66 punktów. Miesiąc wcześniej indeks wzrósł o 6,74 proc. rdr. Analitycy spodziewali się, że w sierpniu indeks wzrośnie o 5,7 proc. rdr.

Rozczarowały dane na temat zamówień na dobra trwałe w USA. Wskaźnik spadł we wrześniu mdm o 1,3 proc., po tym jak w sierpniu spadł o 18,3 proc. mdm. Analitycy oczekiwali, że zamówienia wzrosną o 0,5 proc. mdm.

Amerykańskie korporacje kontynuują prezentacje wyników kwartalnych. We wtorek dobre wyniki pokazał Pfizer Inc., największa na świecie firma farmaceutyczna. Spółka zanotowała w trzecim kwartale skorygowany zysk na akcję w wysokości 57 centów. Analitycy spodziewali się zysku 55 centów na akcję.

Firma podniosła również prognozy, Pfizer szacuje roczny skorygowany EPS w przedziale 2,23-2,27 USD, wobec wcześniejszych 2,20-2,30 USD. Rynek zakładał, że będzie to 2,24 USD na akcję.

Zysk na akcję Facebooka wyniósł w trzecim kwartale 2014 roku 43 centy, wobec 40 centów oczekiwanych przez analityków. Lepsze od konsensusu okazały się również przychody spółki.

Zysk operacyjny spółki Aetna Inc. wyniósł w trzecim kwartale 1,79 USD na akcję. Analitycy spodziewali się słabszego wyniku - zysku na poziomie 1,58 USD na akcję. Aetna szacuje roczny zysk operacyjny w przedziale 6,60-6,70 USD na akcję wobec prognozowanych wcześniej 6,45-6,60 USD i szacowanych przez analityków 6,59 USD.

Zysk operacyjny koncernu chemicznego DuPont wyniósł w III kwartale 54 centy na akcję. Analitycy spodziewali się zysku na poziomie 53 centów na akcję.

Zgodne z oczekiwaniami wyniki podał w poniedziałek po sesji Twitter. Słabsza od oczekiwań okazała się jednak prognoza przychodów w czwartym kwartale. Twitter spodziewa się, że sprzedaż w ostatnich miesiącach tego roku wyniesie pomiędzy 440-450 mln USD, analitycy tymczasem szacowali, że będzie to 448 mln USD.

Dzisiaj rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Fed. Decyzja banku zostanie ogłoszona w środę o 19.00. Amerykański bank centralny informował wcześniej, że zamierza ogłosić zakończenie programu luzowania ilościowego właśnie po tym posiedzeniu. Pomimo słabszych od oczekiwań danych ze światowej gospodarki oraz spadających cen energii, konsensus rynkowy wciąż zakłada, że Fed będzie trzymał się wcześniej wytyczonego planu i ogłosi zakończenie QE w tym tygodniu.
_ Czekamy na efekty posiedzenia FOMC, ważny będzie komunikat po posiedzeniu. Myślę, że może on dać do zrozumienia, że jeśli spowolnienie gospodarcze w Europie oraz w światowej gospodarce ulegnie dalszemu pogłębieniu, Fed może jeszcze raz przemyśleć QE _ – ocenił Peter Cardillo, główny analityk w Rockwell Global Capital.

Tagi: notowania w usa, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz