Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
08.01.2020 12:05

Konsorcjum spółek Eiffage zbuduje biurowiec o pow. 21,2 tys. m2 w Katowicach

Warszawa, 08.01.2020 (ISBnews) - Konsorcjum w składzie Eiffage Polska Serwis i Eiffage Polska Budownictwo wybuduje 12-piętrowy biurowiec w centrum Katowic dla DL Invest Group, podało Eiffage. Budynek, w którym oprócz biur znajdą się punkty handlowe i usługowe, w stanie surowym będzie gotowy na koniec kwietnia 2021 roku. Właśnie ruszają prace budowlane.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nowy biurowiec powstanie w pobliżu katowickiego Spodka. Budynek o podstawie zbliżonej kształtem do trójkąta będzie miał 12 naziemnych i 2 podziemne kondygnacje, poinformowano.

"Budynek przy alei Korfantego to nasza kolejna realizacja dla DL Invest Group w Katowicach. Biurowiec powstanie na działce, której charakter wymaga zastosowania specjalistycznych zabezpieczeń. Eiffage Polska Budownictwo ma już na swoim koncie podobne realizacje, które

z sukcesem doprowadził do finału, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu. Tak będzie i tym razem, także dzięki partnerskiej współpracy z inwestorem" - powiedział dyrektor Regionu Południowego Eiffage Polska Budownictwo Marek Kowalik, cytowany w komunikacie.

Lokalizacja inwestycji, w tym ograniczona powierzchnia działki wymaga specjalistycznego przygotowania i odpowiedniego sposobu prowadzenia prac. Budynek będzie miał żelbetową konstrukcję, łączna kubatura wyniesie ponad 83 000 m3, a najemcy będą mieli do dyspozycji w sumie ponad 21 000 m2 powierzchni całkowitej. Inwestor planuje zastosowanie nowoczesnych materiałów i rozwiązań ekologicznych. Biurowiec będzie gotowy w stanie surowym pod koniec kwietnia 2021 roku, zastrzeżono.

Eiffage Polska Budownictwo należy do międzynarodowej grupy Eiffage - jednej z 10 największych grup budowlanych w Europie. Do grupy Eiffage w Polsce należy także Eiffage Immobilier Polska zajmująca się inwestycjami mieszkaniowymi.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz