Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek spożywczy
26.03.2020 12:09

Koral przekaże ponad 800 tys. zł na walkę z koronawirusem

PPL Koral - największy producent lodów w Polsce - przekaże w sumie 810 tys. zł na zakup sprzętu medycznego, środków zabezpieczenia sanitarnego oraz inne bieżące potrzeby dla szpitali w Krakowie, Nowym Sączu, Limanowej oraz Rzeszowie, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Firma szczególnie związana jest z Małopolską i Podkarpaciem, gdzie zlokalizowane są jej dwa oddziały produkcyjne i siedziba, dlatego w obliczu epidemii związanej z koronawirusem zarząd firmy zdecydował się wesprzeć finansowo 4 szpitale w tych regionach. W sumie Koral przekaże 810 000 zł dla 4 szpitali, podkreślono.

"Od lat w maksymalnym stopniu staramy się konkretnie wspierać lokalne inicjatywy i dlatego w obliczu aktualnej epidemii naturalną decyzją było dla nas przekazanie funduszy finansowych na walkę z koronawirusem właśnie dla szpitali w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wierzymy, że w tym trudnym czasie przedsiębiorcom w całej Polsce uda się zjednoczyć i połączyć siły dla wsparcia wszystkich szpitali, które teraz szczególnie go potrzebują, aby móc prawidłowo funkcjonować. Przekazujemy bowiem nie tylko pieniądze, ale i najszczersze słowa podziękowania za codzienną pracę dla lekarzy i pracowników medycznych, którzy w tym niezwykle trudnym i niebezpiecznym czasie epidemii walczą o nasze zdrowie i życie" - powiedział dyrektor generalny PPL Koral Mariusz Jurek, cytowany w komunikacie.

300 tys. zł przekazane zostanie przekształcanemu w szpital zakaźny Uniwersyteckiemu Szpitalowi w Krakowie. Po 170 tys. zł trafi do: Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, Szpitala Powiatowego Imienia Miłosierdzia Bożego w Limanowej oraz Szpitala Miejskiego w Rzeszowie, wymieniono.

Ponadto producent będzie wspierał placówki również w inny sposób - do każdego szpitala wstawi zamrażarki z lodami, które będą na bieżąco uzupełniane, aby chociaż na chwilę osłodzić personelowi medycznemu trudy pracy, podano również.

PPL Koral jest największym polskim producentem lodów, właścicielem marek Koral i Bracia Koral - Lody Jak Dawniej. Na rynku istnieje od 1979 roku. Główną siedzibą firmy jest Nowy Sącz, zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Rzeszowie oraz w Limanowej. Sprzedaż lodów Koral prowadzona jest w całej Polsce oraz w krajach UE m.in.: w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii czy Litwie.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz