Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Kościński: Nie planujemy obecnie wychodzenia z obligacjami na rynki zagraniczne

1
Podziel się:

Ministerstwo Finansów (MF) nie ma planów wyjścia na żadne inne rynki zagraniczne z emisją obligacji, poinformował minister Finansów Tadeusz Kościński.

Kościński: Nie planujemy obecnie wychodzenia z obligacjami na rynki zagraniczne
(Flickr)

"Nie mamy jakichś konkretnych potrzeb. Wczoraj skorzystaliśmy z okazji, że akurat rynki wskazywały, że jest taka możliwość, żeby plasować [obligacje] z niską rentownością, więc [zdecydowaliśmy się na sprzedaż euroobligacji], żeby mieć odpowiednią strukturę naszego portfela, również po to, żeby pokazać rynkowi [...], że inwestorzy wierzą w polską gospodarkę, że szybko wyjdziemy z tego kryzysu" = powiedział Kościński podczas śniadania prasowego, odpowiadając na pytanie o plany wyjścia z emisją kolejnych obligacji.

"Oczywiście, patrzymy na inne rynki [...], ale na ten moment nie ma żadnych konkretnych planów, żeby wejść na inne rynki" - zaznaczył minister.

Ministerstwo Finansów podało wczoraj, że sprzedało 3-letnie benchmarkowych euroobligacje o wartości nominalnej 2 mld euro przy rentowności -0,11% wobec popytu wynoszącego ok. 6 mld euro. Obligacje wyceniono na 29 punktów bazowych powyżej średniej stopy swapowej. Uzyskano rentowność -0,11%, przy rocznym kuponie 0%.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
mateuszj
4 lata temu
Kto kupuje obligacje ujemnie oprocentowane? Chyba tylko PFR albo spółki skarbu państwa