Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
01.07.2020 12:57

Kościński: Nie planujemy obecnie wychodzenia z obligacjami na rynki zagraniczne

Ministerstwo Finansów (MF) nie ma planów wyjścia na żadne inne rynki zagraniczne z emisją obligacji, poinformował minister Finansów Tadeusz Kościński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)

"Nie mamy jakichś konkretnych potrzeb. Wczoraj skorzystaliśmy z okazji, że akurat rynki wskazywały, że jest taka możliwość, żeby plasować [obligacje] z niską rentownością, więc [zdecydowaliśmy się na sprzedaż euroobligacji], żeby mieć odpowiednią strukturę naszego portfela, również po to, żeby pokazać rynkowi [...], że inwestorzy wierzą w polską gospodarkę, że szybko wyjdziemy z tego kryzysu" = powiedział Kościński podczas śniadania prasowego, odpowiadając na pytanie o plany wyjścia z emisją kolejnych obligacji.

"Oczywiście, patrzymy na inne rynki [...], ale na ten moment nie ma żadnych konkretnych planów, żeby wejść na inne rynki" - zaznaczył minister.

Ministerstwo Finansów podało wczoraj, że sprzedało 3-letnie benchmarkowych euroobligacje o wartości nominalnej 2 mld euro przy rentowności -0,11% wobec popytu wynoszącego ok. 6 mld euro. Obligacje wyceniono na 29 punktów bazowych powyżej średniej stopy swapowej. Uzyskano rentowność -0,11%, przy rocznym kuponie 0%.

Tagi: finanse, bankowość, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-07-2020

mateuszjKto kupuje obligacje ujemnie oprocentowane? Chyba tylko PFR albo spółki skarbu państwa

Rozwiń komentarze (1)