Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kościński z MF: Deficyt w tegorocznym budżecie wyniesie ok. 100 mld zł

3
Podziel się:

Ministerstwo Finansów (MF) przyjmuje, że deficyt w tegorocznym budżecie będzie na poziomie 100 mld zł, wynika z wypowiedzi ministra finansów Tadeusza Kościńskiego. Resort przygotował założenia do projektu nowelizacji budżetu na rok 2020.

Kościński z MF: Deficyt w tegorocznym budżecie wyniesie ok. 100 mld zł
bEBVYSHV

"Jesteśmy gotowi już z założeniami makroekonomicznymi na budżet na przyszły rok, a jeszcze na obecny rok analizujemy jeszcze jaki ten deficyt będzie. Ale można przyjąć, że deficyt będzie 100 mld zł plus minus" - powiedział Kościński na spotkaniu z dziennikarzami.

Zaznaczył, że to jest wstępna analiza. "Mamy na razie założenia do budżetu, ale czekamy co rząd, co inne ministerstwa [przedstwią]" - powiedział.

Nowelizacja budżetu jest spowodowana pandemią COViD i jej skutkami dla gospodarki.

bEBVYSHX

Minister finansów Tadeusz Kościński zapowiadał na początku lipca, że projekt nowelizacji budżetu na 2020 r. zostanie przedstawiony w najbliższych tygodniach. W ostatnich dniach zapowiedź nowelizacji znalazła się w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Wczoraj przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych powiedział, że Komisja zajmie się projektem po wakacyjnej przerwie, we wrześniu.

bEBVYSIy
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Karol
rok temu
100 miliardów w budżecie + na teraz już ponad 100 miliardów w PFR (wydrukowane przez NBP) czyli mamy już 200 miliardów. Będzie ostro. Nie wiem czy bym się odważył trzymać kasę w banku.
szuw
rok temu
Biorąc pod uwagę spadek wzrostu PKB oraz skalę tarczy - niezły wynik...
Nowe podatki
rok temu
Szykujcie sie na 30 nowych podatkow. PiS nie zrezygnuje socjalu, predzej Wam z gardla wyszarpie ostatnia zlotowke.
bEBVYSIz