Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
16.10.2020 15:25

KPRM: Sztab kryzysowy pracuje nad systemem wsparcia dla branż

Gospodarczy Sztab Kryzysowy pracuje nad systemem wsparcia i zapewnieniem utrzymania miejsc pracy osób zatrudnionych w branżach, które mają ograniczone możliwości dochodowe ze względu na pandemię koronawirusa. Informacje o nowych możliwościach dla firm tych branż zostaną przedstawione w ciągu najbliższych dni, poinformowała Kancelaria Premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziś odbyło się posiedzenie sztabu w formie wideokonferencji pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego. Wzięli udział także wicepremierzy: Jarosław Gowin i Jacek Sasin, minister finansów Tadeusz Kościński, prezes NBP Adam Glapiński, prezes PFR Paweł Borys, prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes UOKiK Tomasz Chróstny, szef KNF Jacek Jastrzębski oraz rzecznik rządu Piotr Müller.

"Spotkanie poświęcone było m.in. instrumentom i dodatkowym formom wsparcia dla przedsiębiorców z branż, które mają ograniczone możliwości dochodowe w wyniku pandemii koronawirusa i wprowadzonymi w związku z tym zasadami bezpieczeństwa" - poinformowała Kancelaria w komunikacie po posiedzeniu Sztabu.

Od początku pandemii rząd przygotował i wdrożył instrumenty tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej, które łącznie dały wsparcie przedsiębiorcom w kwocie blisko 150 mld zł.

W ostatnich dniach wprowadzono dodatkowe obostrzenia, które mają obowiązywać od jutra.

W strefie żółtej (obejmującej cały kraj) działalność gastronomiczna będzie dozwolona od godz. 6 do 21. Poza tymi godzinami jest możliwe wydawanie posiłków tylko na wynos. W transporcie publicznym będzie można zająć jedynie 50% lub 30% wszystkich miejsc. Wesela zostaną ograniczone do 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej. W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 25 osób.Z kolei w uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4 m2. Baseny, aqauparki i siłownie zostaną zamknięte. Nauczanie w szkołach średnich i wyższych będzie się odbywało hybrydowo.

Z kolei w strefach czerwonych (które mają objąć od jutra 152 powiaty w tym 11 miast wojewódzkich, m.in. Warszawę, Kielce, Bydgoszcz, Gdańsk, Rzeszów) został wprowadzony całkowity zakaz organizowania imprez masowych. Nauczanie w szkołach średnich i na uczelniach będzie możliwe jedynie z trybie zdalnym. Zgromadzenia publiczne zostaną ograniczone do 10 osób. Podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7 m2.

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-10-2020

DomRząd PiS na czele z panem Morawieckim powinien się podać do dymisji i oddać w ręce prokuratury za błędy i niegospodarność w dobie pandemi .Pozdrawiam

17-10-2020

DomiTen sztab PiS debatuje od początku pandemi i jeszcze prócz utopienia niewyobrażalne kasy Polaków nic mądrego nie wymyślił. Pozdrawiam

Rozwiń komentarze (2)