Notowania

Przejdź na
komentarze giełdowe
13.03.2020 07:53

Kursy walut. Dolar wraca do roli bezpiecznej przystani

Końcówka tygodnia na rynku walutowym nie zapowiada zmiany układu sił. Piątkowy poranek przynosi umocnienie dolara. Słaba jest za to polska waluta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Kursy walut. Co ze złotym? (Fot: PAP / Tomasz Paczos)

Euro obecnie jest wyceniane na 4,3836 zł, a dolar chodzi po 3,9120 zł. Kurs franka wynosi 4,1418 zł, a funta 4,9087 zł.

Rynkowa panika w końcu odznaczyła się również na rynku walutowym. Obserwowaliśmy powrót historycznej roli dolara - spready na rynku swapowym podbiły do najwyższych wartości od 2017 roku. Co ciekawe w czwartek amerykański bank centralny (Fed) zainicjował największą w historii operację repo o wartości 500 mld dolarów w ciągu 3-miesięcy.

Mocniejszy dolar tradycyjnie rzutuje na waluty rynków wschodzących, w tym na koszyk walut, do którego należy złoty. W czwartek kurs dolara skoczył z okolic 3,83 zł do 3,95 zł.

Narastają oczekiwania na ruch ze strony NBP. Większość banków centralnych sygnalizuje gotowość (lub prezentuje programy) do wsparcia gospodarki, podczas gdy rządy pracują nad rozwiązaniami fiskalnymi. Docelowo możemy najpewniej spodziewać się obniżki stóp w celu wsparcia przedsiębiorstw. Sama RPP pozostaje jednak przywiązana do wcześniejszej retoryki.

W trakcie dzisiejszej sesji GUS poda dane dot. inflacji za luty. Rynek spodziewa się potwierdzenia dynamiki 4,4 proc. Większość danych makro jest jednak już traktowana historycznie i nie rzutuje na handel.

Z rynkowego punktu widzenia obserwowaliśmy lekkie tąpnięcie na foreksie. Z punktu widzenia złotego warto obserwować zachowanie kursu dolara, gdyż wyjście nad 4 zł może oznaczać próbę rozegrania słabszego złotego pod kontynuację przepływów w kierunku amerykańskiej waluty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: komentarze giełdowe, komentarze walutowe, forex, kursy, waluty, wiadomości, pieniądze
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2020

DROGI FRANKPRZED WYBORAMI POMOŻE Dudzie przypomnieć jego obietnice

13-03-2020

CiułaczMam 1 dolara,trzymać czy się pozbyć

13-03-2020

ciekawyA kiedy złoty był mocny?????

Rozwiń komentarze (31)