Notowania

finanse
15.04.2019 15:37

Kwieciński: OFE mają być przekształcone w IKE z styczniu 2020 roku

Rząd zakłada, że parlament zajmie się projektem ustawy o przekształceniu otwartych funduszy emerytalnych (OFE) w indywidualne konta emerytalne (IKE) jesienią tak, by ustawa weszła w życie w styczniu 2020 r., poinformował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zakładamy, że w maju skierujemy do konsultacji społecznych, czerwiec-lipiec to prace w rządzie i skierowanie projektu do parlamentu; jesienią - prace w parlamencie tak, by w styczniu nastąpiło przekształcenie OFE w IKE" - powiedział Kwieciński podczas konferencji prasowej.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś na konferencji, że rząd przedstawia dziś propozycję przeniesienia całości środków z OFE, w kwocie 162 mld zł, na prywatne, indywidualne konta emerytalne. Możliwe też będzie pozostawienie całości środków na koncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Same OFE zostaną przekształcone w fundusze inwestycyjne i zachowają ciągłość działania.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-04-2019

xzvzxcvxcvzadna roznica, tyle ze mozna sobie przed wyborami pogadac na ile to my jestesmy lepsi od poprzednikow

06-05-2019

asssgłównie wezmą podatek od przesunięcia kasy z jednego rachunku na drugi,

16-04-2019

AthcosCo z posiadaczami IKE maklerskiego? Czy otworzą nam nielegalne, drugie IKE czy dostaniemy akcje do samozarządzania??

Rozwiń komentarze (3)