Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kwota dotacji BFG dla Pekao w związku z przejęciem Idea Banku to 193 mln zł

0
Podziel się:

W związku z przyjęciem przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) oferty wiążącej złożonej przez Bank Pekao na przejęcie praw majątkowych Idea Bank, została zawarta pomiędzy bankiem a BFG umowa dotacji. Na podstawie umowy dotacji BFG udzieli wsparcia na rzecz Pekao w wysokości 193 mln zł, podał bank.

Kwota dotacji BFG dla Pekao w związku z przejęciem Idea Banku to 193 mln zł

"Na podstawie umowy dotacji BFG udzieli wsparcia na rzecz banku w wysokości 193 000 000 zł w celu pokrycia różnicy między wartością przejmowanych zobowiązań Idea Bank S.A. i wartością przejmowanych praw majątkowych Idea Bank S.A. umowa dotacji wchodzi w życie z dniem przejęcia przejmowanej działalności" - czytamy w komunikacie.

31 grudnia BFG informował, że maksymalna kwota dotacji dla Banku Pekao związana z przejęciem - w ramach przymusowej restrukturyzacji - Idea Banku sięgnie 218 mln zł.

Bank Pekao przejął 3 stycznia 2021 r. przedsiębiorstwo i zobowiązania Idea Bank z wyłączeniami w wyniku zastosowania przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny instrumentu przymusowej restrukturyzacji.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. Aktywa razem banku wyniosły 17,32 mld zł na koniec 2019 r.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)