Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lokum Deweloper ustanowił program emisji obligacji do maks. kwoty 100 mln zł

0
Podziel się

Zarząd Lokum Deweloper podjął uchwałę w sprawie ustanowienia programu emisji obligacji do łącznej kwoty 100 mln zł, podała spółka.

Lokum Deweloper ustanowił program emisji obligacji do maks. kwoty 100 mln zł
bDAdCEXV

"Zarząd Lokum Deweloper podjął uchwałę w sprawie ustanowienia programu emisji obligacji. W ślad za wyżej wymienioną uchwałą, rada nadzorcza emitenta w dniu 12.11.2019 r. podjęła uchwałę w przedmiocie wyrażenia zgody na zaciągnięcie przez emitenta zobowiązań finansowych wynikających z ustanowionego programu. W ramach programu emitent może wyemitować, w ramach jednej lub kilku serii, obligacje odsetkowe, na okaziciela, o maksymalnej łącznej wartości nominalnej nie większej niż 100 000 000 zł. Obligacje zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy o obligacjach i w związku z art. 5 ust. 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi nie będą posiadały formy dokumentu" - czytamy w komunikacie.

Obligacje zostaną zarejestrowane w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych w rozumieniu ustawy o obrocie instrumentami finansowymi i mogą być przedmiotem ubiegania się o wprowadzenie do obrotu w alternatywnym systemie obrotu na rynku Catalyst organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie i/lub BondSpot, podano także.

"Środki z emisji obligacji w ramach programu przeznaczone zostaną na realizację istotnych projektów deweloperskich realizowanych przez spółki z grupy kapitałowej emitenta oraz na finansowanie zakupu gruntów pod nowe projekty deweloperskie grupy. Emisje obligacji w ramach programu powinny mieć miejsce nie później niż do dnia 31.12.2020 r. " - czytamy także.

bDAdCEXX

Lokum Deweloper to deweloper mieszkaniowy z Wrocławia. Od 2014 r. jego obligacje są notowane na rynku Catalyst, natomiast w 2015 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW.

bDAdCEYy
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(0)