Notowania

finanse
11.09.2019 16:46

Łon z RPP: Czynniki zewnętrzne skłaniają do rozważania obniżek stóp proc.

Czynniki zewnętrzne, dotyczące szczególnie sytuacji gospodarczej USA i strefy euro, sprawiają, że warto zastanawiać się nad obniżkami stóp procentowych, a kwestię podwyżek należy odłożyć, uważa członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Eryk Łon.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nie dostrzegam żadnych zagrożeń dla inflacji [związanych w propozycjami dot. wzrostu płacy minimalnej]. Natomiast widzę czynniki zewnętrzne - w USA i w strefie euro. Z tego punktu widzenia uważam, że warto zastanawiać się nad obniżkami stóp, a kwestię podwyżek odłożyć" - powiedział Łon

Według niego, zapowiadane przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS) podwyżki płacy minimalnej mogą doprowadzić m.in. do ograniczenia emigracji.

"Bardzo pozytywnie to traktuję. O to chodzi, żeby w pewnym okresie dochody Polaków się wyrównywały. [...] To powoduje większe przywiązanie do kraju, a trzeba jak najwięcej zwłaszcza młodych ludzi utrzymać w kraju" - wskazał członek RPP.

RPP utrzymała stopy procentowe bez zmian, co oznacza, że główna stopa referencyjna wynosi nadal 1,5%.

Analitycy bankowi spodziewają się, że stopy procentowe pozostaną bez zmian przynajmniej do końca tego roku, a najprawdopodobniej - do końca 2020 r.

Tagi: finanse, bankowość, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2019

Ot politykaA gdzie zagrożenia inflacyjne z nadmiernych transferów? Sto miliardów na transfery a na inwestycje w nowe technologie i miejsca pracy dla mlodych … Czytaj całość

11-09-2019

654co łon znowu bredzi?

11-09-2019

HmmmmA nie on to ostatnio gadał że dobrze by było podnieść o 0.25 żeby było z czego opuszczać jakby czasem

Rozwiń komentarze (3)