Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
16.03.2020 08:13

LPP: Całość kolekcji Wiosna-Lato 2020 mamy już w magazynach lub w drodze do nich

LPP spodziewa się, iż skutki koronawirusa COVID-19 będą miały istotny wpływ (aczkolwiek niemożliwy do oszacowania obecnie) na przyszłe wyniki i działalność grupy kapitałowej LPP, podała spółka. Podkreśliła też, że całość kolekcji Wiosna-Lato 2020 posiada już w swoim magazynach lub w drodze do magazynów.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W szczególności emitent wskazuje, na dwa podstawowe obszary działalności:

Ryzyko po stronie łańcucha dostaw, które emitent rozpoznaje jako niskie.

W związku z tym, że dostawcy z Chin wznowili produkcję, chińskie porty i kolej oraz fabryki w pozostałych krajach azjatyckich funkcjonują w standardowym trybie, magazyny w Polsce, Rosji i Rumunii przyjmują towary i realizują wysyłki, całość kolekcji Wiosna-Lato 2020 spółka posiada już w swoim magazynach lub w drodze do magazynów.

Ryzyko po stronie sprzedaży towarów, które emitent rozpoznaje jako bardzo wysokie.

W związku z decyzjami rządów Polski, Czech, Słowacji, Bułgarii, Kazachstanu, Litwy, Słowenii, Bośni i Hercegowiny o zamknięciu galerii handlowych zarząd LPP był zmuszony zamknąć sklepy wszystkich marek w tych krajach. Realizowana jest jedynie sprzedaż sklepów internetowych" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie w niektórych krajach obecności LPP wprowadzono ograniczenia w funkcjonowaniu galerii handlowych np. w Rumunii ograniczono godziny pracy centrów handlowych. Dodatkowo w pozostałych krajach działalności ze względu na rozprzestrzenianie się wirusa i wydawane rekomendacje ograniczania poruszania się spółka widzi znaczący spadek sprzedaży w sklepach stacjonarnych wszystkich marek oraz ryzyko zamykania galerii handlowych, podano również.

Wprowadzone ograniczenia w otwarciu placówek handlowych będą miały negatywny wpływ na wyniki finansowe grupy, wskazano także.

Ponieważ równocześnie grupa spodziewa się wzrostu sprzedaży w sklepach internetowych, LPP będzie kontynuować i dalej rozwijać handel e-commerce, który za rok 2019 stanowił ok. 12% sprzedaży całej grupy, podkreślono.

"Zarząd LPP SA informuje, że w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją trudno na dzień publikacji raportu przewidzieć, w ilu krajach działalności emitenta zostaną jeszcze wprowadzone ograniczenia w funkcjonowaniu centrów handlowych i jak długo sklepy pozostaną nieczynne. Emitent wskazuje przy tym, iż powyższa ocena została sporządzona zgodnie z najlepszą wiedzą zarządu spółki na dzień sporządzenia niniejszego raportu bieżącego, przy czym rozmiar wpływu skutków epidemii COVID-19 na działalność GK LPP SA jest nieznany i niemożliwy do oszacowania oraz uzależniony od czynników, które pozostają poza wpływem lub kontrolą ze strony emitenta" - podsumowano.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

Tagi: handel detaliczny, przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2020

RealistaTylko na co komu nowe ciuchy, jak będzie siedział w domu.. moda się może nieco załamać. Wzrośnie sprzedaż dresów a nie wyjściowych garsonek :)

16-03-2020

Żart????Zrobione w chinach? Dzięki. Noście sami.

04-05-2020

slow-oNabudowali stodół z oknami po całym kraju, a siana brak :|

Rozwiń komentarze (3)