Notowania

handel detaliczny
12.09.2019 07:48

LPP nadal oczekuje 53-54% marży brutto w br.

LPP podtrzymuje cel osiągnięcia ponad 1 mld zł przychodów z e-commerce w 2019 r. oraz nadal oczekuje 53-54% marży brutto na sprzedaży w br., podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Kontynuacja dwucyfrowych wzrostów sprzedaży grupy, dzięki rozwojowi powierzchni, dodatnim dynamikom LFL oraz e-commerce. Marża grupy powinna znaleźć się w przedziale 53-54%. Kontrola kosztów. Utrzymanie gotówki netto" - czytamy w prezentacji nt. planów spółki.

Jako szanse wymieniono otwarcie salonów LPP w nowych krajach, kontynuację wzrostów sprzedaży e-commerce i wdrożenie RFID w marce Reserved. Ryzyka to: niekorzystne tendencje na USD, EUR i RUB w stosunku do złotego, zaostrzenie zakazu handlu w niedziele (12% przychodów z Polski).

Spółka podtrzymała też cel ponad 1 mld zł przychodów z e-commerce w 2019 r.

"W II poł. 2019 planujemy uruchomić e-sklep dla wszystkich krajów Unii Europejskiej i na Ukrainie. Rozwój poprzez własne e-sklepy daje nam bezpośredni dostęp do klienta detalicznego, kontrolę nad towarem i polityką cenową oraz stabilność (brak pośredników, ciągłość kontaktu). Na koniec 2019 roku e-sklepy marek LPP w 35 krajach. Rozwój na Bliskim Wschodzie poprzez platformę zewnętrzną" - czytamy dalej.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i SiNSAY. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

Tagi: handel detaliczny, przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-09-2019

olgaEcommerce im się świetnie rozwija, weszli w odpowiednim momencie w ten sektor. No i ofertę mają fajną jak na europejskie warunki.

wczoraj (13:09)

RafałJak tak dalej spółka będzie się rozwijała to bez problemu da radę to osiągnąć.

Rozwiń komentarze (2)