Notowania

górnictwo
14.10.2019 13:51

Łukasz Hołubowski został nowym prezesem IKS Solino z Grupy Orlen

Rada nadzorcza Inowrocławskich Kopalń Soli Solino - spółki z grupy kapitałowej Orlen - powołała do składu zarządu Łukasza Hołubowskiego powierzając mu funkcję prezesa, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Łukasz Hołubowski w latach 2018-2019 był prezesem Orlen Paliwa. Wcześniej, w latach 2016-2017 był prezesem Agencji Rynku Rolnego, odpowiedzialnym za stworzenie planu strategicznego i wdrożenie reformy instytucjonalnej (połączenie agencji rolnych oraz budowę jednej agencji płatniczej), a od 2017 pełnił rolę doradcy strategicznego zarządu KGHM, a następnie prezesa KGHM Zanam.

Wcześniej rada nadzorcza IKS Solino odwołała ze stanowiska prezesa Jacka Golińskiego, który następnie został prezesem Orlen Paliwa.

Obecnie w skład zarządu IKS Solino wchodzą prezes Łukasz Hołubowski oraz członkowie zarządu - Paweł Majewski i Beata Kalinowska.

Inowrocławskie Kopalnie Soli Solino należą do Grupy PKN Orlen. Spółka zarządza m.in. podziemnym magazynem ropy i paliw w Górze.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz