Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Łukasz Hołubowski został powołany na prezesa zarządu Rafako Engineering

1
Podziel się:

Rada nadzorcza Rafako Engineering powołała na prezesa zarządu Łukasza Hołubowskiego - wiceprezesa spółki celowej, realizującej budowę nowego bloku 910 MW w Jaworznie, podała Rafako.

Łukasz Hołubowski został powołany na prezesa zarządu Rafako Engineering

Łukasz Hołubowski jest doświadczonym w restrukturyzacjach menadżerem. Od 18 kwietnia br., od kiedy wraz z Radosławem Domagalskim-Łabędzkim, zasiada w zarządzie E003B7 sp. z o.o., prace na budowie nowego bloku są realizowane zgodnie z harmonogramem. Ostatnio blok osiągnął moc nominalną 910MW, wcześniej z sukcesem został zsynchronizowany z krajową siecią energetyczną, czytamy w komunikacie.

"Rafako Engineering jest jednym z kluczowych podwykonawców na budowie w Jaworznie, wchodząc w skład konsorcjum rozruchowego, a ponieważ podobnie, jak SPV, jest częścią Grupy Rafako, takie połączenie stanowisk poprawi proces zarządzania i jest też elementem optymalizacji działalności biznesowej Grupy Rafako" - powiedział Hołubowski, cytowany w komunikacie.

Przed nowym prezesem wyzwanie związane z ukończeniem realizowanych przez spółkę zadań, uporządkowanie jej sytuacji finansowej oraz wypracowanie i wdrożenie nowego modelu biznesowego, wymieniono.

Łukasz Hołubowski ma poparte wynikami doświadczenie w biznesie, szczególnie w prowadzeniu dużych projektów i optymalizacji procesów biznesowych oraz wieloletnie doświadczenie w międzynarodowych firmach doradczych. Realizował projekty dla dużych grup kapitałowych na całym świecie. Był prezesem zarządu Inowrocławskich Kopalni Soli "Solino", a w latach 2018-2019 prezesem zarządu Orlen Paliwa Sp. z o.o. Wcześniej, w latach 2017-2018 był prezesem zarządu KGHM ZANAM S.A. oraz doradcą strategicznym KGHM Polska Miedź S.A. Był także dyrektorem Departamentu Nadzoru Właścicielskiego w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie nadzorował największe spółki i przygotowywał strategię konsolidacji w branży energetycznej, podano także.

Rafako jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1,24 mld zł w 2019 r.

energetyka
budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Nerd
4 lata temu
Poszedł układ. Rafako miało upaść z tego względu że było nacjonalizowane w chałupniczy sposób przez rząd Polski. Rafako realizuje budowę bloku 910 megawat w Jaworznie dla Tauronu czyli państwowej spółki. Rafako było szantażowane finansowo przez Tauron, ze względu na pewne uchybienia podczas budowy bloku. KGHM chciał w całości przejąć Rafako. czyli z jednej strony rząd polski swoją spółką powodował bankructwo prywatnego Rafako, a z drugiej strony rząd polski inną z półką chciał wykupić kapitał Rafako po jego bankructwie. Nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem rządzących. Ale mimo wszystko Rafako zostało w pewien sposób przejęte ponieważ na czele zarządu stanął partyjny człowiek wykonujący polecenia rządu.... Jacy rządzący taka nacjonalizacja...