Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
16.09.2019 11:48

Luneos i Resalta utworzyły JV w celu realizacji projektów w Polsce

Luneos utworzył joint venture ze słoweńską Resalta w celu realizacji projektów w Polsce, ze szczególnym naciskiem na wytwarzanie ciepła i energii w segmencie przemysłowym, poinformował Luneos. Dla Resalty wspólne przedsięwzięcie z Luneos oznacza wejście na polski rynek.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Resalta znalazła silnego partnera do kolejnego etapu ekspansji międzynarodowej. Partnera o wspólnych wartościach, ambicjach i z dużą wiedzą ekspercką. Uważamy, że Polska, jako jeden z największych rynków w Europie, ma ogromny potencjał w zakresie efektywności energetycznej i rozwoju odnawialnych źródeł energii. Z niecierpliwością czekamy na wspólne wyzwania z Luneos" - powiedział prezes Resalty Luka Komazec, cytowany w komunikacie.

Wspólne przedsięwzięcie Luneosa i Resalty połączy mocne strony obu firm w celu realizacji ambitnych projektów w Polsce, ze szczególnym naciskiem na wytwarzanie ciepła i energii w segmencie przemysłowym. Wiedza techniczna oraz duże doświadczenie Resalty w tego typu projektach w połączeniu ze znajomością polskiego rynku energetycznego przez Luneos pozwolą obu firmom na rozszerzenie działalności i zaoferowanie klientom kompleksowych rozwiązań transformacji energetycznej wraz z innowacyjnym modelem finansowania, wyjaśniono w materiale.

"Cieszymy się z nawiązania współpracy z partnerem, który wnosi do przedsięwzięcia duże doświadczenie i cenną wiedzę specjalistyczną. Obserwując bieżące zmiany na rynku energii, rozumiemy wyzwania, przed którymi stoją polskie firmy. Poszukiwanie nowoczesnych, przyszłościowych i własnych źródeł energii jest naturalnym kierunkiem rozwoju. Uważamy, że współpraca z firmą Resalta pozwoli dostosować rozwiązania wprost dopasowane do potrzeb energetycznych polskich przedsiębiorstw" - dodał prezes Luneosa Zbigniew Prokopowicz.

Dla Resalty wspólne przedsięwzięcie z Luneos oznacza wejście na polski rynek - dziewiąty kraj, w którym firma będzie prowadzić swoją działalność. Resalta jest firmą zajmującą się efektywnością energetyczną i odnawialnymi źródłami energii, obecną już w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Włoszech, Czarnogórze, Macedonii Północnej, Serbii i Słowenii. Współpracuje zarówno z klientami publicznymi, jak i prywatnymi, aby finansować, projektować i realizować projekty, które zmniejszają zużycie energii, obniżają emisje CO2 i promują zrównoważony rozwój, jednocześnie generując oszczędności. Do tej pory firma zrealizowała ponad 180 projektów energetycznych dla ponad 120 klientów i wciąż poszerza swoje portfolio produktów i usług.

Luneos oferuje kompleksową obsługę przygotowania, finansowania, realizacji oraz obsługi inwestycji w zakresie oświetlenia LED i instalacji fotowoltaicznych. Firma inwestuje w niezależność energetyczną dużych i średnich przedsiębiorstw, zapewniając narzędzia do optymalizacji energii bez wkładu inwestycyjnego po stronie klienta. Oferowane usługi mają na celu obniżenie kosztów energii i kosztów emisji CO2, przy systematycznym dążeniu do osiągnięcia niezależności energetycznej.

Tagi: energetyka, budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz