Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lux Med podpisał umowę nabycia spółki Lecznice Citomed

0
Podziel się:

Warszawa, 03.11.2020 (ISBnews) - Grupa Lux Med podpisała umowę nabycia toruńskiej spółki Lecznice Citomed. Po spełnieniu warunków umownych, do grupy dołączy 6 placówek ambulatoryjnych oraz wielospecjalistyczny szpital, podał Lux Med. 

Lux Med podpisał umowę nabycia spółki Lecznice Citomed

Lecznice Citomed Sp. z o.o. tworzy zespół poradni specjalistycznych, medycyny pracy i pracowni diagnostycznych. Pod opieką spółki jest blisko 90 tys. pacjentów, w tym ponad 40 tys. w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Lecznice Citomed to 6 przychodni ambulatoryjnych z 54 gabinetami lekarskimi i 26 gabinetami zabiegowymi oraz wielospecjalistyczny szpital wyposażony w nowoczesne sale operacyjne. Firma świadczy szeroki zakres usług: POZ w ramach NFZ, konsultacje specjalistyczne, medycynę pracy, usługi szpitalne, diagnostykę obrazową (MRI, tomografię komputerową, USG 3D i 4D) oraz opiekę stomatologiczną, podano.

Transakcja czeka jeszcze na decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

"Inwestycja ta doskonale wpisuje się w model pełnej i nowoczesnej opieki zdrowotnej, w którym działa Lux Med i jest uzupełnieniem naszej obecnej oferty opieki ambulatoryjnej i szpitalnej. Znacząco poszerzymy ofertę usług zdrowotnych dla naszych pacjentów w województwie kujawsko-pomorskim. Dołączy też do nas zespół doświadczonych i uznanych specjalistów. To kolejny, ważny krok na drodze rozwoju Grupy" - powiedziała prezes Lux Medu Anna Rulkiewicz, cytowana w komunikacie.

Niespełna miesiąc temu Lux Med stał się też właścicielem warszawskiego szpitala św. Elżbiety, przypomniano.

Lecznice Citomed świadczą opiekę medyczną od blisko 30 lat. Ich zespół tworzy blisko 500 pracowników, w tym 190 lekarzy i 113 pielęgniarek i higienistek.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest blisko 250 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 16 000 osób, około 7000 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)