Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Maczfit miał 57 mln zł przychodu w 2018 r., liczy na 40% wzrostu w tym roku

2
Podziel się

Maczfit wypracował 57 mln zł przychodu w 2018 roku i liczy, że dynamika wzrostu jego biznesu wyniesie 40% w tym roku, poinformował ISBnews prezes Maciej Lubiak.

Maczfit miał 57 mln zł przychodu w 2018 r., liczy na 40% wzrostu w tym roku
bDIxGuet

"W 2018 roku odnotowaliśmy 57 mln zł przychodu. W 2019 roku zakładam dynamikę wzrostu rzędu 40%. Zamierzamy uruchomić nowe kanały sprzedaży w Polsce i zagranicą. Tak, mamy w planach wyjście poza Polskę. Jesteśmy na razie na etapie badań rentowności i potrzeb zagranicznego klienta. Trzeba pamiętać, że danie które jest bardzo popularne w Polsce, w innym kraju europejskim może się okazać całkowitym niewypałem. Do sprawy podchodzimy bardzo ostrożnie, bez nerwowych ruchów" - powiedział ISBnews Lubiak.

"Wkrótce przeprowadzimy się do większego zakładu produkcyjnego, więc będziemy mogli poszerzyć ofertę Maczfit o zupełnie nowe programy dietetyczne, w tym wiele specjalistycznych dla osób z nietolerancjami żywieniowymi. Na pewno będziemy dalej pracowali nad optymalizacją procesów produkcyjnych i logistycznych - chcemy sprawić, żeby Maczfit był dostępny dla jeszcze szerszej grupy odbiorców" - dodał prezes Maczfit.

Maczfit dostarcza obecnie posiłki do ponad 200 miejscowości w cały kraju i systematycznie poszerza obszar dostaw.Prezes zapowiedział, że docelowo chce, żeby Maczfit obsługiwał każdą miejscowość w Polsce. Aktualnie średnia cena za zestaw, w którego skład wchodzi 5 dań to 56 zł.

bDIxGuev

Resource Partners jest od niedawna inwestorem Maczfit. "Resource Partners to bardzo doświadczony inwestor na rynku dóbr konsumpcyjnych. Ja dalej pozostaję u sterów Maczfit, a moi partnerzy pomogą mi w dynamicznym rozwoju firmy. Razem będziemy w stanie wdrożyć zupełnie nowe rozwiązania technologiczne, umożliwiając tym samym znaczne poszerzenie gamy oferowanych produktów i sieci dystrybucji" - wskazał Lubiak.

Poinformował, że rynek cateringu dietetycznego w Polsce wyceniany jest na około 900 mln zł. "Rynek cateringu dietetycznego w Polsce rozwija się w tempie kilkudziesięciu procent rocznie. To naprawdę dobry wynik, jesteśmy tutaj prymusem na skalę europejską. Dlaczego? Przez bardzo długi czas zdrowa żywność w naszym kraju była zwyczajnie... za droga. Od kilku lat wzrosły jednak zarobki i Polacy mogą pozwolić sobie na bardziej świadome zakupy jedzenia. Branża cateringu dietetycznego, nie ma co ukrywać, bardzo na tym skorzystała - oferujemy zdrowe i smaczne posiłki z dostawą do domu w cenie przeciętnego lunchu. Wzrost zainteresowania widoczny jest gołym okiem" - podsumował prezes Maczfit.

Maczfit to lider cateringu dietetycznego w Polsce posiadający w swojej ofercie kilkadziesiąt różnych diet.

Sebastian Gawłowski

bDIxGueW
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(2)
Rekl
2 lata temu
Kogo mam znac zebym mial tez darmowa reklame :-).
x90x
2 lata temu
56zl za żarcie, które musisz odgrzać w mikrofalówce :D